Kapalı Çarşı Fragmanı

2009 yılında ekranlara merhaba diyen Kapalıçarşı dizisi, Atv ekranlarında yayınlanmıştır.  Toplamda 38 bölümden oluşan Kapalı Çarşı dizisinin yönetmen koltuğunda, Yasin Uslu, Ömür Atay, Murat Düzgünoğlu gibi isimler bulunmaktadır. Senaryosunu ise Gaye Boralıoğlu ve Neşe Şen'in üstlendiği Kapalı Çarşı dizisinin çekimleri İstanbul'da bulunan Kapalı Çarşı'da yapılmıştır. Ancak daha sonra Kapalıçarşı'da çekimlerin sorun olmasından dolayı ne bir plato ile ikinci sezona giriş yapılmıştır.

Arda, Cemal ve Mahmut...Yıllardır birlikte olan bu üç arkadaş halıcı Ziya Baba ile birlikte yaşamaktadırlar.bir gün Cemal, Zeze ile tanışır ve onun çok güzel halı dokuyabileceğini düşünür. Zeze'den santimetrekaresinde 36x36 ilmek bulunan bir halı dokumasını bekleyen Cemal, Diyar'la karşılaşır. Diyar, babasının onu zorla evlendirmek istemesinden ötürü evden kaçmıştır. Cemal ve Mahmut ile karşılaşan Diyar, onlardan yardım ister. Cemal ise, Zeze'ye aşık olur ancak Diyar ile karşılaştıktan sonra işler karışacaktır. 

Atv ekranlarının sevilen dizisi Kapalı Çarşı oyuncuları arasında, Nejat İşler, Erkan Can, Olgun Şimşek, Mert Fırat, Aslı Tandoğan, Selen Seyven, Nergis Çorakçı, Onur Bayraktar, Haldun Boysan, Ayşe Selen, Tolga Tekin, Rafi Emeksiz, Deniz Gürzumar, Begüm Akkaya, Serena Yapaöz, Tülin Özen gibi birçok başarılı isim yer almaktadır.

Kapalı Çarşı Dizisi Karakterleri

Cemal (Nejat İşler); Halıcı Ziya Baba'nın yanında kalan Cemal, oldukça çalışkan bir kişiliktir. Ayrıca delikanlı bir kişi olan Cemal, Arda ve Mahmut ile yakından arkadaştır. Zeze'yi halı dokuması için ikna eder.

Diyar (Aslı Tandoğan); Akıllı ve kararlı birkişiliğe sahip olan Diyar Öğretmen, babasının onu zorla evlendirmek istemesinden ötürü evden kaçmıştır. Cemal ile karşılaştıktan sonra hayatları hiçbir zaman eskisi gibi olmayacaktır.

Mahmut (Olgun Şimşek); Cemal ve Arda'nın yakın arkadaşı Mahmut'da halıcı Ziya Baba'nın yanında kalmaktadır. Çokca iyi kalpli birisi olan Mahmut, iç dünyasında hüzünlü bir kişiliğe sahiptir.

Arda (Mert Fırat); Cemal ile Mahmut'un arkadaşı Arda, oldukça çapkın bir kişidir.

Kapalı Çarşı dizisi ikinci sezonunda oyuncuları arasına Zeynep Eronat(Feraye), Engin Altan Düzyatan(Fırat), Aslı Tandoğan(Diyar), Tülin Özen(Seher), Mine Tugay(Elif) gibi başarılı isimler katılmıştır.

Kapalı Çarşı Oyuncuları

Kapalı Çarşı . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Yasin Uslu
Yapım
2009 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
atv

Kapalı Çarşı Son Bölüm Fragmanı

1