Kanunsuz Topraklar Fragmanı

Kanunsuz Topraklar, Gold Film'in Fox TV için hazırladığı, başrollerini başrollerini Uğur Güneş, Esra Bilgiç, Necip Memili, Kaan Taşaner ve Murat Daltaban'ın paylaştığı tarih, macera ve aksiyon türündeki televizyon dizisidir. Senaryosu Zülküf Yücel tarafından kaleme alınan dizinin yönetmeliğini ise Faruk Teber üstleniyor.

KONUSU

Kanunsuz Topraklar, 1939 Türkiye'sinde Davut ile Gülfem'in yaşadığı fırtınalı aşkı konu alıyor.

Davut bir madende işçi olarak çalışmakta, kasabada anne-babası ve üç kardeşiyle birlikte mütevazi ve yoksul bir hayat sürmektedir. er zaman doğru bildiği yolda ilerleyen, haksızlıklar karşı dimdik durmayı başarabilen Davut'un çalıştığı madende yaşanan bir kaza sonrasında düzene karşı gelmeye karar verir.

Gülfem ise toprak zengini Malik Bey'in en büyük çocuğudur. Davut'un tersine zengin bir ailede şımarık bir kız olarak yetiştirilmiştir. Aşkı uğruna sahip olduğu herşeyden vazgeçebilecek kadar cesaretli olan Gülfem, Davut'u ilk gördüğünde hoşlanmasa da tanıdıkça fikirleri değişecektir.

DİZİ HAKKINDA

Kamera arkasında çok büyük emeklerin sarf edildiği Kanunsuz Topraklar dizisinni ön hazırlık süreci tam 9 ay sürdü. İlk bölüm çekimleri için Zonguldak ve İstanbul'da mekanlar tercih edildi. 1939 Türkiye'sini tüm gerçekliğiyle ekrana yansıtabilmek için hiç bir masraftan kaçınılmadı.

Davut karakterinin doğup büyüdüğü kasaba sahneleri için 5000 m2'lik bir arsa üzerine sıfırdan kasaba dekoru inşa edildi. Kasabanın hazırlanması tam 4 ay sürdü. Aynı zamanda kostüm ekibi 1930'lu yılları mercek altına aldı ve çekimlerde kullanılmak üzere tam 4770 parça kostüm hazırlandı.

Toprak zengini Malik Bey'in konağı tüm ihtişamıyla izleyenleri zaman yolculuğuna çıkarmaya aday. Konağın içerisi döneme uygun zemin, duvar kağıdı ve mobilyalarla hazırlandı. Dizide karakterlerin kullandıkları otomobiller özenle seçildi.

Kanunsuz Topraklar her Çarşamba saat 20:00'de Fox'ta.

Kanunsuz Topraklar Oyuncuları

Kanunsuz Topraklar . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Faruk Teber
Yapım
2021 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Fox Tv

Kanunsuz Topraklar Son Bölüm Fragmanı

1 2 »