İstanbulun Altınları Fragmanı

Başrollerini Demet Akbağ ve Haluk Bilgner'in paylaştığı 2011 yaz ayında başlayan sitcomdur. Yönetmenliğini Mine Öztürk'ün yaptığı dizinin senaryosu Rüya İşçileri , Haluk Özenç'e aittir.  2011 yılında 1 sezon 16 bölüm devam eden İstanbulun Altınları dizisi dialogları ve oyuncu kadrosu ile gülüp geçirecek. 

 

İSTANBULUN ALTINLARI KONUSU

Reşat Altın, annesi Saadet hanım ile yalnız yaşayan bir adamdır. Karısını 15 yıl önce kaybetmiş yakın zaman önce de kızı onaylamadığı bir damat adayı ile evleninip gidince kalmışlar başbaşa. Reşat bey'in karısının ölümünden sonra tüm hayatı onun anılarını yaşatmak ve İstanbul'u eski nostaljisinde yaşamaktır. fakat sahibi olduğu apartmanda önce karşısına Anadolunun bağrından kopmuş kayseri'den Emine ve Ahmet çifti gelir. Reşat'ın dengesi iyice bozulmuşkenbirde üst kata İsmet Azmarazlı taşınır. İsmet sanıldığı gibi erkek değildir. Avrpada yetişmiş Soprana Opera sanatçısı, 25 yıla 5 koca sığdırmış ancak şuan tek başına yaşayan feministlerin öncüsü bir bayandır. 

Reşat Altın'a birde ekonomik açıdan dibe vurdukları için yanlarına geri gelen ve babaanesi tarafından direkt onay alarak eve yerleşen kızı ve hayırsız damadı darbe vurmuştur. 

Reşat bey ve İsmet Hanım'ın tarifsiz  çekişmeleri ATV ekranlarında seyircisi ile. 

İSTANBUL'UN ALTINLARI OYUNCU KADROSU

Reşat Altın ( Haluk Bilginer)

Reşat Bey oldukça asabi, Eski istanbul aşığı annesi ile tek başına yaşamaktadır. Kızı ve Hayırsız damadı istemesede onlarla kalmaya başlar. Birde üst katına yerleşen İsmet Hanım Reşat Bey'in tüm dengesini altüst eder. 

İsmet Azmarazlı ( Demet Akbağ)

İsmet hanım Avrupada yetişmiş opera sanatçısıdır. 25 yıl evli kalmış ancak bu 25 yıla 5 tane eş sığdırmış, son kocasıda hakkın rahmetine kavuşunca istanbulda Reşat bey'in üst katına kesin dönüş yapmıştır. Reşat bey ile tatlı tatlı atışmaları ilerleyen bölümlerde tutkulu bir aşka dönüşür. 

 

İstanbulun Altınları Oyuncuları

İstanbulun Altınları . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Yonca Güzelpınar
Yapım
2011 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
atv

İstanbulun Altınları Son Bölüm Fragmanı

1 2 »