Hükümet Kadın Fragmanı

1 Puan : çok Kötü 2 Puan : Kötü 3 Puan : Fena Değil 4 Puan : Güzel 5 Puan : Mükemmel 1 Puan fragmana 1 oy verildi

Hükümet Kadın Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Sermiyan Midyat
Yapım
2012 / Türkiye
Vizyon Tarihi
2013-02-01
Oyuncular
Demet Akbağ, Cezmi Baskın, Bülent Çolak, Burcu Gönder, Mahir İpek

Bu fragman 16.753 kez izlendi.

Hükümet Kadın Film Konusu

Hükümet Kadın, 1 Şubat 2013 tarihinde vizyona giren komedi türündeki yerli filmdir. BKM'nin hazırladığı filmin yapımcılığını Necati Akpınar üstlenmiştir. Hükümet Kadın'ın yönetmenliğini ve senaristliğini Sermiyan Midyat yaparken Demet Akbağ başrol olarak karşımıza çıkmıştır. Film müziklerini Cem Yıldız bestelemiştir. Hükümet Kadın, sinemada 1.401.665 biletli seyirci tarafından izlenmiştir.

Hükümet Kadın Oyuncuları: Demet Akbağ, Sermiyan Midyat, Sercan Kesal, Bülent Çolak, Cezmi Baskın, Mahir İpek, Rıza Akın, Doğukan Polat, Bahadır Efe, Ayberk Atilla, Gülhan Tekin, Burcu Gönder Parlak, Renan Bilek, Olgun Toker, Haki Biçici, Ahmet Sarsılmaz, Levent İdem, İpek Bilgin, Aziz Sarvan, Ali Tutal, Orçun Kaptan, Sarp Aydınoğlu, Nazmi Kırık, Kemal Uçar, İpek Elban, Dilek Yorulmaz Muhittin Oymakçıer, Kadir Tun, Ömer Kızıl

Hükümet Kadın Özeti: Hükümet Kadın filmi Midyat Belediye Başkanı Aziz Veysel'in ölümüyle başlar. Aziz Veysel öldükten sonra çocukları arasında belediye başkanı olabilmek için tartışmaya başlar. Bölgedeki köylü ise belediye başkanı olabilecek doğru kişinin Aziz Veysel'in karısı Xate olacağını düşünür ve onu koltuğa oturturlar. Böylece Xate, Güneydoğu Anadolu'nun ilk kadın belediye başkanı olur. Sahtekar, bencil ve kurnaz bir adam olan Faruk, fırsattan istifade belediye başkanı olma planları yapmaktadır ancak Xate'nin koltuğa oturmasıyla birlikte planları suya düşer. Faruk, kadından belediye başkanı olmaz der ve Xate'ye muhalefet etmeye başlar. Okuma yazması olmayan Xate'nin çok bilgili bir insan olduğu da söylenemez ancak köylüye hizmet etmeyi kendine görev edinir. İlk icraatı ise köye su getirmektir. Kurak Mardin yazlarında insanlar en çok suya ihtiyaç duymaktadır. Su ihtiyaçlarını ise ancak kuyulardan ya da yağmurdan karşılayabilmektedirler. Kuyular sınırlı olduğundan ve yağmurun nadiren yağmasından dolayı insanlar ne yapacağını bilmez durumdadır. Su, köye borular vasıtasıyla gelmektedir. Borular yavaş yavaş döşenirken bir problemle karşı karşıya kalırlar. Boruların geçeceği istikamette Devlet Demiryolları, demiryolu döşemeye başlar. Boruları diğer taraftan geçirmeye karar verirler ancak diğer tarafta da Karayolları, yol yapımına başlar. Boruların geçebileceği tek yön kalır. Orada da Faruk'un bağ evi bulunmaktadır. Faruk, işi yokuşa sürer. Adeta bir Hükümet Kadın olan Xate ise suyu köye kadar getirmekte kararlıdır.

Hükümet Kadın Film'inden Görüntüler

Hükümet Kadın Filminin Oyuncuları

Cezmi Baskın
Cezmi Baskın
Bülent Çolak
Bülent Çolak
Demet Akbağ
Demet Akbağ
Mahir İpek
Mahir İpek
Burcu Gönder
Burcu Gönder
 

Vizyondaki Film Fragmanları

After Paramparça After Paramparça2020, ABD puan 3
66 kez izlendi.
Ben Böyle Şansın Ben Böyle Şansın2020, Türkiye puan 3
97 kez izlendi.
Scoob Scoob2020, ABD puan 3
341 kez izlendi.
Karanlığın İçinden Karanlığın İçinden2020, İngiltere puan 3
164 kez izlendi.
Uzun Zaman Önce Uzun Zaman Önce2020, Türkiye puan 3
199 kez izlendi.
Force Of Nature Force Of Nature2020, ABD puan 3
123 kez izlendi.
Break The Silence The Movie Break The Silence The Movie2020, Güney Kore puan 3
112 kez izlendi.
Guns Akimbo Guns Akimbo2020, Yeni Zelanda, Almanya, İngiltere puan 3
490 kez izlendi.
Deney Deney2019, Türkiye puan 3
383 kez izlendi.
Hadi Gidelim Hadi Gidelim2020, ABD puan 3
459 kez izlendi.