Halil İbrahim Sofrası Fragmanı

TRT 1'in ekranlara getirdiği Halil İbrahim Sofrası dizisi Pana Film yapımcılığında çekildi. Halil İbrahim Sofrası dizisinin ilk bölümü 31 Ağustos 2010 tarihinde ekranlara gelmeye başladı. Ahmet Katıksız'ın yönetmenliğini üstlendiği dizinin senaryosunu Ali Demirel kaleme aldı. 6 Haziran 2011 tarihinde 39. bölümüyle sezon finali yapan Halil İbrahim Sofrası dizisi bir sonraki sezonu ekranlara gelemeden iptal edildi.

Halil İbrahim Sofrası dizisinin başrollerinde Hasan Kaçan, Ahmet Yenilmez, Kadir Çöpdemir, Sneray Gözler ve Ayçe Abana yer alıyor. Bu isimlere Burak Satıbol, Özlem Türay, İnan Ulaş Torun, Levent Beceren, Serkan Ercan, Ferit Kaçan, Bige Önal, Özge Sezince, Ebru Helvacıoğlu, Ali Buhara Mete, Şenay Gürler, Erkan Taşdöğen, Müjde Uzman, Kayhan Teker ve Yiğit Çakır eşlik ediyor.

Halil İbrahim Sofrası dizisi konusu

Ali, yılların verdiği deneyimle iyi bir berber haline gelmiştir. Ali'nin oğlu Münir'de babasının birikimlerinden faydalanarak aile mesleği olan berberliği devam ettirmektedir. Ali, bu zamana kadar Nuri'yle ortaklaşa bir berber dükkanı idare etmiştir ancak artık daha büyük bir atılım yapma zamanının geldiğini düşünür. Mahallenin yakınına inşa edilen iş merkezindeki dükkanı kiralamayı hedefler. Ali'nin bunu yapmasının ardından oğlu Münir'in hayatın gerçeklerini görmesi adına ona bir sorumluluk yükleme isteği vardır. Bu durum Nuri ve Ali arasındaki iplerin gerilmesine neden olur. Nuri, Ali'nin kafasında kurduğu bu planına karşı çıksa da sonrasında bir şekilde kabullenir. Gerçek daha sonra ortaya çıkacaktır. Ali'nin can dostu olarak gördüğü Nuri, Ali'nin kiralamak istediği dükkanı çoktan kiralamıştır bile. Bu olayın ardından Ali küplere biner. Nuri'nin dükkanı kiralamasının ardından bu durumu saklaması Ali ve Nuri'nin arasını açar. Ali, Nuri'nin hemen karşısındakü dükanı tutar. Böylece iki berber birbiriyle münakaşaya başlar. Halil İbrahim Sofrası dizisi olaysız, şamatasız bir günün geçmediği, çok yakın komşuluk ilişkilerinin bulunduğu bir mahallede geçmektedir.

Halil İbrahim Sofrası dizisi karakterleri

Ali (Hasan Kaçan)

Ali, deneyimli bir mahalle berberidir. Berber dükkanını ortağı Nuri ile birlikte işletmektedir. İş hayatının dışından eşi Gönül ile birlikte mutlu bir evlilik sürdürmektedir.

Nuri (Kadir Çöpdemir)

Ali'nin ortağı olan Nuri, Ali'den habersiz iş merkezindeki dükkanı kiralamıştır. Bu durum iki ortağı arasının bozulmasına sebep olur.

Halil İbrahim Sofrası Oyuncuları

Halil İbrahim Sofrası . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Ahmet Katıksız
Yapım
2010 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Trt 1

Halil İbrahim Sofrası Son Bölüm Fragmanı

1