Güneşi Beklerken Fragmanı

D Yapım tarafından hazırlanan Güneşi Beklerken, 2 Temmuz 2013 tarihinden Kanal D'de yayınlanmaya başlamıştır. Yönetmenliğini Altan Dönmez'in yaptığı dizinin senaryosunu Deniz Dargı ve Rüya İşçiler yazmıştır. Başrollerde Hande Doğandemir, Kerem Bürsin, İsmail Ege Şaşmaz, Yağmur Tanrıversin, Emre Kınay ve Ebru Aykaç yer almıştır. Güneşi Beklerken 27 Temmuz 2014 tarihinde yayınlanan 54 bölümüyle final yaparak ekranlara veda etmiştir.

Güneşi Beklerken konusu

Zeynep ve annesi Demet küçük bir kasabada yaşamaktadır. Ancak gün gelir Demet, İstanbul'a dönmeye karar verir. Zeynep bu karar karşısında çılgına döner. Demet'in yoğun ikna çabaları karşısında inadını kırmak zorunda kalır. Ardından anne kız İstanbul'un yolunu tutarlar. İlk işleri Zeynep'i yeni bir okula yazdırmak olur. Demet'in İstanbul'da bulunan arkadaşı Jale özel bir kolejde müdürelik yapmaktadır. Koşucu olması nedeniyle bursa almaya hak kazanır. Artık bilmediği bir şehirde, bilmediği insanların arasında bulur kendini. Okulun yeni kızı kolejde hiç de hoş karşılanmaz. Aralarındaki maddi uçurum nedeniyle kolejin zengin ailelerin çocuklarından oluşan öğrenciler Zeynep'e karşı cephe alır. Zeynep ile en çok uğraşan öğrenci  Kerem Sayer'dir. Babası okuduğu kolejin sahibidir bu sebeptendir ki Kerem, müdüre dahil kendini okuldaki herkesten üstün görmektedir. Kerem'in en yakın dostu olan Barış'ın Zeynep'e karşı ilgisi vardır. Zeynep ile yakınlaşmaya çalışan sayılı kişilerdendir. Barış dışında bu kişilere arasında Cihan'ı da ekleyebiliriz. Cihan, okulun beden eğitim öğretmeni olup Zeynep'i koşu yarışlarına hazırlamaktadır. Aralarında hoca öğrenci ilişkisinden çok adeta bir baba kız ilişkisi vardır. Bu sebeple Cihan'ın kızı Melis, Zeynep'i deli gibi kıskanmaktadır. Dizi daha çok Zeynep ve annesine odaklansa da diğer karakterlere de dokunuyor.

Güneşi Beklerken karakterleri

Zeynep Yılmaz

Babası bir gemi kazasında hayatını kaybeder ve annesiyle yaşamaya başlar. Yaşadığı kasabadan apar topar taşınmak zorunda kalır. İstemeye istemeye olsa da İstanbul'a gider. Hayatı artık kökünden değişmiştir. Yeni okulunda pek hoş karşılanmayacaktır. 

Kerem Sayer

Kerem'in babası Zeynep'in okuduğu kolejin sahibidir. Küçük yaştayken ağabeyini kaybeden Kerem, Sayer ailesini tek sahibidir. Anne ve babası oğullarını kaybetmeleri nedeniyle bazı travmalar yaşamıştır. Bu nedenle Kerem, anne ve babasından gereken ilgiyi göremeden büyümüştür. Bu durum onu bir zorbaya dönüştürmüştür.

Barış Erdoğan

Annesini ve babasını küçük yaşta kaybeden Barış, babaannesiyle yaşamaktadır. Kerem ile olan yakın arkadaşlığı sebebiyle kolejde burslu olarak okumaktadır.

Melis Güzel

Cihan hocanın kızıdır. Kıskanç bir kız olan Melis, Kerem'den hoşlanmaktadır. Gördüğü ilk andan itibaren Zeynep'ten nefret etmeye başlar.

Cihan Güzel

Zeynep'in okuduğu kolejin beden eğitimi hocası olan Cihan aynı zamanda Melis'in babasıdır. Zeynep'e sıcakkanlı yaklaşmaktadır.

Demet Yılmaz

Henüz genç yaşında hayatla mücadele etmeye başlayan Demet, kocasını kaybetmesinin ardından kızını tek başına büyütmek zorunda kalır. Hayattaki her şeyi kızıdır.

Güneşi Beklerken Oyuncuları

Güneşi Beklerken . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Altan Dönmez
Yapım
2013 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Kanal D

Güneşi Beklerken Son Bölüm Fragmanı

1 2 3 4 5 »