G.O.R.A. Fragmanı

G.O.R.A. Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Ömer Faruk Sorak
Yapım
2004 / ABD
Vizyon Tarihi
2004-11-12
Oyuncular
Cem Yılmaz, Engin Günaydın, Özge Özberk, ޞafak Sezer, Rasim Öztekin

Bu fragman 11.067 kez izlendi.

G.O.R.A. Film Konusu

1 Kasım 2004 tarihinde vizyona giren G.O.R.A., komedi ve bilim kurgu türlerindedir. Senaryosu Cem Yılmaz tarafından yazılan ve yönetmen koltuğunda Ömer Faruk Sorak'ı görüğümüz G.O.R.A.'nın yapımcılığını Necati Akpınar üstlenmiştir. Filmin yapımında Böcek Film ve BKM yer almıştır. G.O.R.A., 4.001.711 biletli seyirci tarafından sinemada izlemiştir.

G.O.R.A.'da Cem Yılmaz, Rasim Öztekin, Özkan Uğur, Cezmi Baskın, Şafak Sezer, Özge Özberk ve Ozan Güven gibi isimler rol almıştır.

G.O.R.A. Özeti: Gözü açık, paragöz ve biraz da sahtekar bir adam olan Arif, turizm cenneti Antalya'da yaşamaktadır. Bölgeye akın eden turistlere sattığı halılarla geçimini sağlamaktadır. Her zaman olduğu gibi dükkanına iki turist gelir ve halı almak istediklerini söylerler. Arif, dükkanına gelen turistlere halı satma telaşına girdiği sırada iki turist gözünün önünde uzaylıya dönüşür ve Arif'i kaçırırlar. Uzaylılar tarafından kaçırılan Arif, kendini bir uzay gemisinde bulur. Dünyalılardan nefret eden Komutan Logar, pek çok dünyalıyı esir olarak G.O.R.A.'ya götürmek üzere zorla uzay gemisine alır. Arif'te onlardan biridir. Logar'ın tek bir amacı vardır o da G.O.R.A.'nın yaşlı hükümdarı Amir Tocha'nın kızı Ceko ile evlenmek ve yeni hükümdar olmaktır. Ancak Ceko, Logar'dan hiç hoşlanmaz. G.O.R.A.'ya gelen Arif, uzayda hapishane hayatı yaşamaya başlar. Adının Garavel olduğunu söyleyen bir hologram sürekli Arif'in karşısına çıkar. Arif'e seçilmiş kişi olduğunu ve onu bulması gerektiğini söyler. Hapishanede pek çok dünyalı mahkum da yer almaktadır. Mahkumları organize ederek hapishaneden kaçmanın yollarını arar. Kimseyi ikna edemeyince tek başına kaçmaya çalışır ancak sonuç her seferinde hüsran olur. Hapishanenin Türk mahkumlarından Bob Marley Faruk, 8 yıl önce kaçırılmıştır. O zamandan beridir hapishanededir. Arif'e hapishaneye uyum sağlamasını ve kaçmayı bırakmasını tavsiye eder. Android robot 216'nın yolu da hapishaneye düşer. Ceko'nun en büyük sırdaşı olan 216, Komutan Logar'ın arkasından ileri geri konuşur ve Logar tüm bunlara şahit olunca kendini hapishanede bulur. Bu sırada bir ateş topu gezegene doğru gelmektedir. Ateş topunun G.O.R.A.'ya doğru yönelmesinin müsebbibi Komutan Logar'dır. Komutan Logar, Ceko ile evlenmesi şartıyla ateş topunu yok edebileceğini söyler. Ateş topunu yok etmeyi başaramayınca Arif, 216'dan kendisini hapishaneden kaçırmasını ister. Hapishaneden kaçan Arif, 4 elementi bir araya getirip hepsinin ortasında Ceko'yu öperek ateş topunu yok eder. Böylece Ceko ve Arif arasında bir aşk başlar. Arif, Komutan Logar'ın planlarını suya düşürmüştür. Hükümdar Amir Tocha'ya şantaj yapan Komutan Logar, gezegenin tüm yetkisini ele alır. Zorla Ceko ile evlenecektir. Annesine, Komutan Logar'ı değil Arif'i sevdiğini söyleyen Ceko, annesinin bir zamanlar dünyalı bir adama aşık olduğunu ve bu dünyalının babası olduğunu öğrenir. Ceko, Arif'ten kendisini kaçırmasını ister. Yanlarına Bob Marley Faruk ve 216'yı alan Ceko ve Arif kaçmayı başarırlar. Ceko babasını, Arif ise Garavel'i aramaya koyulur. Bu duruma sinirlenen Komutan Logar, hepsinin peşine düşmüştür bile.

G.O.R.A. Filminin Oyuncuları

Özge Özberk
Özge Özberk
Rasim Öztekin
Rasim Öztekin
Engin Günaydın
Engin Günaydın
Cem Yılmaz
Cem Yılmaz
 

Vizyondaki Film Fragmanları

Titane Titane2021, Fransa
 
43 kez izlendi.
İşsiz Adam İşsiz Adam2021, Türkiye
 
61 kez izlendi.
Bağlılık Hasan Bağlılık Hasan2020, Türkiye
 
63 kez izlendi.
Korkunç Gece Hikâyeleri Korkunç Gece Hikâyeleri2019, İngiltere
 
77 kez izlendi.
Kuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi Kuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi2021, Türkiye
 
82 kez izlendi.
Fransız Postası Fransız Postası2021, ABD
 
51 kez izlendi.
Aykut Enişte 2 Aykut Enişte 22020, Türkiye
 
232 kez izlendi.
Resident Evil: Raccoon Şehri Resident Evil: Raccoon Şehri2021, Murat Kılıç, Gülçin Kültür Şahin, Mert Ateş
 
137 kez izlendi.
Clifford The Big Red Dog Clifford The Big Red Dog2020, ABD
 
290 kez izlendi.
Sen Ben Lenin Sen Ben Lenin2021, Türkiye
 
124 kez izlendi.