G.O.R.A. Fragmanı

1 Puan : çok Kötü 2 Puan : Kötü 3 Puan : Fena Değil 4 Puan : Güzel 5 Puan : Mükemmel 1 Puan fragmana 1 oy verildi
G.O.R.A. Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Ömer Faruk Sorak
Yapım
2004 / ABD
Vizyon Tarihi
2004-11-12
Oyuncular
Cem Yılmaz, Engin Günaydın, Özge Özberk, ޞafak Sezer, Rasim Öztekin

Bu fragman 10.533 kez izlendi.

G.O.R.A. Film Konusu

1 Kasım 2004 tarihinde vizyona giren G.O.R.A., komedi ve bilim kurgu türlerindedir. Senaryosu Cem Yılmaz tarafından yazılan ve yönetmen koltuğunda Ömer Faruk Sorak'ı görüğümüz G.O.R.A.'nın yapımcılığını Necati Akpınar üstlenmiştir. Filmin yapımında Böcek Film ve BKM yer almıştır. G.O.R.A., 4.001.711 biletli seyirci tarafından sinemada izlemiştir.

G.O.R.A.'da Cem Yılmaz, Rasim Öztekin, Özkan Uğur, Cezmi Baskın, Şafak Sezer, Özge Özberk ve Ozan Güven gibi isimler rol almıştır.

G.O.R.A. Özeti: Gözü açık, paragöz ve biraz da sahtekar bir adam olan Arif, turizm cenneti Antalya'da yaşamaktadır. Bölgeye akın eden turistlere sattığı halılarla geçimini sağlamaktadır. Her zaman olduğu gibi dükkanına iki turist gelir ve halı almak istediklerini söylerler. Arif, dükkanına gelen turistlere halı satma telaşına girdiği sırada iki turist gözünün önünde uzaylıya dönüşür ve Arif'i kaçırırlar. Uzaylılar tarafından kaçırılan Arif, kendini bir uzay gemisinde bulur. Dünyalılardan nefret eden Komutan Logar, pek çok dünyalıyı esir olarak G.O.R.A.'ya götürmek üzere zorla uzay gemisine alır. Arif'te onlardan biridir. Logar'ın tek bir amacı vardır o da G.O.R.A.'nın yaşlı hükümdarı Amir Tocha'nın kızı Ceko ile evlenmek ve yeni hükümdar olmaktır. Ancak Ceko, Logar'dan hiç hoşlanmaz. G.O.R.A.'ya gelen Arif, uzayda hapishane hayatı yaşamaya başlar. Adının Garavel olduğunu söyleyen bir hologram sürekli Arif'in karşısına çıkar. Arif'e seçilmiş kişi olduğunu ve onu bulması gerektiğini söyler. Hapishanede pek çok dünyalı mahkum da yer almaktadır. Mahkumları organize ederek hapishaneden kaçmanın yollarını arar. Kimseyi ikna edemeyince tek başına kaçmaya çalışır ancak sonuç her seferinde hüsran olur. Hapishanenin Türk mahkumlarından Bob Marley Faruk, 8 yıl önce kaçırılmıştır. O zamandan beridir hapishanededir. Arif'e hapishaneye uyum sağlamasını ve kaçmayı bırakmasını tavsiye eder. Android robot 216'nın yolu da hapishaneye düşer. Ceko'nun en büyük sırdaşı olan 216, Komutan Logar'ın arkasından ileri geri konuşur ve Logar tüm bunlara şahit olunca kendini hapishanede bulur. Bu sırada bir ateş topu gezegene doğru gelmektedir. Ateş topunun G.O.R.A.'ya doğru yönelmesinin müsebbibi Komutan Logar'dır. Komutan Logar, Ceko ile evlenmesi şartıyla ateş topunu yok edebileceğini söyler. Ateş topunu yok etmeyi başaramayınca Arif, 216'dan kendisini hapishaneden kaçırmasını ister. Hapishaneden kaçan Arif, 4 elementi bir araya getirip hepsinin ortasında Ceko'yu öperek ateş topunu yok eder. Böylece Ceko ve Arif arasında bir aşk başlar. Arif, Komutan Logar'ın planlarını suya düşürmüştür. Hükümdar Amir Tocha'ya şantaj yapan Komutan Logar, gezegenin tüm yetkisini ele alır. Zorla Ceko ile evlenecektir. Annesine, Komutan Logar'ı değil Arif'i sevdiğini söyleyen Ceko, annesinin bir zamanlar dünyalı bir adama aşık olduğunu ve bu dünyalının babası olduğunu öğrenir. Ceko, Arif'ten kendisini kaçırmasını ister. Yanlarına Bob Marley Faruk ve 216'yı alan Ceko ve Arif kaçmayı başarırlar. Ceko babasını, Arif ise Garavel'i aramaya koyulur. Bu duruma sinirlenen Komutan Logar, hepsinin peşine düşmüştür bile.

G.O.R.A. Filminin Oyuncuları

Özge Özberk
Özge Özberk
Rasim Öztekin
Rasim Öztekin
Engin Günaydın
Engin Günaydın
Cem Yılmaz
Cem Yılmaz
 

Vizyondaki Film Fragmanları

İnsan Yiyenler İnsan Yiyenler2020, İngiltere puan 3
204 kez izlendi.
Maceracı Yüzgeçler Maceracı Yüzgeçler2020, Türkiye puan 3
119 kez izlendi.
Elveda Elveda2020, ABD,Çin puan 3
230 kez izlendi.
Feride Feride2020, Türkiye puan 3
204 kez izlendi.
Kirpi Latte ve Büyülü Taş Kirpi Latte ve Büyülü Taş2020, Almanya, Belçika puan 3
204 kez izlendi.
Mührü Cin Mührü Cin2019, Türkiye puan 3
358 kez izlendi.
Kutup Köpekleri Kutup Köpekleri2020, ABD puan 3
351 kez izlendi.
Bad Boys For Life Bad Boys For Life2019, ABD puan 3
462 kez izlendi.
Kirpi ve Saksağan Sevimli Uzay Kahramanları Kirpi ve Saksağan Sevimli Uzay Kahramanları2020, Norveç puan 3
236 kez izlendi.
Karakomik Filmler 2 Karakomik Filmler 22020, Türkiye puan 3
335 kez izlendi.