Filinta Fragmanı

ES Film'in yapımcıığında Kocaelide oluşturulan Seka dizi platformunda çekimleri yapılan Filinta dizisi 2014 yılında TRT1 ekranlarında başlmıştır. Diziznin ilk yönetmeni Kudret Sabancı iken  daha sonra Ömer Gökhan Erkut yönetenliği devralmıştır. 

Filinta dizisi 2 sezon 56 bölüm devam etmiştir. 

FİLİNTA DİZİ KONUSU

Tarihte var olduğu sanılan Filinta Mehmet adlı karakterin can arkadaşı, hatta candan öte arkadaşı Bıçak Ali ilk bölümlerde ölmüştür. Mustafa ve onu yargılayan Kadı makamı öyle bilmektedir. Filinta Mustafa arkadaşının ölümünden sorumlu tutulduğu için zindana atılır. Fakat kadı kendini ispatlaması için 1 sene şartlı bir özgürlük şansı verir. Mustafa arkadaşı Bıçak Ali'yi bulmuştur. Ona herşeyi anlatacakken tüm bunları düşmanı boris'in yaptırdığını öğrenir. Boris'i öğrenmenin mutluğunu yaşarken karşısında kendisine ölümüne bir düşman bulur. Boris öldüğü sanıldığı zaman Bıçak aliyi almış, tedavi etmiş, hafızasını kaybettiğini anlayıncada beynindeki olayları farklı şekilde yeniden diriltmiştir. Artık Bıcak Ali ve Filinta Mustafa eski iki arkadaş değil kanlı bıçaklı düşmandır. 

FİLİNTA OYUNCU KADROSU

Filinta Mustafa ( Onur Tuna)

Filinta MustafaYiğit ve doğruluktan ayrılmayan delikanlıdır. Bebekken bir Nisan soğuğunda Camii önüne bırakılmıştır. Gıyasettin Hatemi kendisini bulmuş üstün yeteneklerini görmüş ve onu kabiliyetleri çerçevesinde yetiştirmiştir. Filinta lakabını kısa namlululu silahların atış menzilini hızlandırdığı gerçeğini bulup savaşmak için icat ettiği silahlar için o lakabı almıştır.

Bıçak Ali (Cem Uçtan) 

Filinta Mustafanın en yakını kan kardeşidir. Mustafa'nın düşmanı tarafından öldürülmek istenmiş ama hafızasını kaybedince Mustafa'ya karşı zehirli bir silah olarak kullanılmıştır. 

Filinta Oyuncuları

Filinta . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Özer Kızıltan
Yapım
2014 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Trt 1

Filinta Son Bölüm Fragmanı

1 2 3 4 5 »