Ezel Fragmanı

Türk televizyon tarihinin en çok ses getiren dizilerinden biri olan Ezel, 28 Eylül 2009 tarihinde Show TV'de yayın hayatına başladı. Yapımcılığını Ay Yapım'ın üstlendiği dizi daha sonra 25 Ocak 2010 tarihinde ATV'ye transfer oldu. Yayınlanmaya başladığı ilk günden beri milyonları ekranlara kitleyen Ezel, 20 Haziran 2011 tarihinde ekranlara veda etmiştir. Unutulmayan dizinin senaryosunu Kerem Deren ve Pınar Bulut yazarken yönetmenliğini Uluç Bayraktar yapmıştır. Başrollerde Kenan İmirzalioğlu, Cansu Dere, Barış Falay, Yiğit Özşener ve Tuncel Kurtiz yer almıştır.

Ezel dizisi konusu

Dizi en yakınları tarafından ihanete uğramış bir adamın intikamını konu alıyor. Ömer'in tek aşkı Eyşan, kardeşim dediği Cengiz ve abisi olarak gördüğü Ali bir kumarhaneyi soyarlar. Ancak soygunun ardından bir günah keçisine ihtiyaçları vardır. Bu kişi de Ömer olur. Suçsuz olmasına rağmen kendisine atılan iftiralar nedeniyle hapis cezasına çarptırılır. Uğradığı ihaneti bir türlü sindiremeyen Ömer, hapishanede Ramiz Dayı olarak bilinen Ramiz Karaeski ile tanışır. Ve bu tanışma Ömer'in bütün hayatını her anlamda değiştirecektir. Cezaevinde çıkan isyanı fırsata çeviren Ömer, Ramiz'in de yardımıyla içeride kaldığı 8 yılın ardından firar eder. Yine Ramiz'in ayarlamalarıyla estetik ameliyat geçiren Ömer artık yepyeni bir yüze ve sese sahiptir, o artık Ezel'dir. Ömer ise kayıtlara ölü olarak geçirilmiştir. Dışarıya çıktığındaysa hiçbir şey bıraktığı gibi değildir. Bir zamanlar sevdiği kadın olan Eyşan ve bir zamanlar dostum dediği Cengiz evlenmiştir. Ali, Cengiz, Eyşan hepsi büyük bir servete sahip olmuştur. Ezel'in hayattaki tek amacı ona ihanet edenlerden intikamını almak olmuştur artık.

Kenan İmirzalioğlu - Ezel Bayraktar

Asıl adı Ömer olan Ezel, en yakınları tarafından ihanete uğramasının ardından haksız yere hapse girmiştir. Hapishaneden kaçmasının ardından geçirdiği ameliyatlarla yüzünü ve sesini değiştirmiştir. Bir zamanlar dost olarak gördüğü insanlardan intikam almak en büyük amacıdır.

Cansu Dere - Eyşan Tezcan Akay

Ezel yani Ömer'in aşık olduğu kadındır. Kardeşinin hastalığı nedeniyle paraya ihtiyacı olan Eyşan, Cengiz ve Ali ile birlikte kumarhane soygununa katılır. Ömer'i en çok yaralayan ihanet Eyşan'dan gelmiştir. Mahkemede yalancı şahitlik yaparak Ömer'i hapise yollayan son adımı atmıştır. Sonradan Cengiz ile evlenen Eyşan'ın bir oğlu vardır.

Barış Falay - Kerpeten Ali

Soygundan önce araba tamirciliği yapmaktadır. Ömer'in en güvendiği insanlardan birisi olan Ali, zenginliğin hayallerini kurmaktadır. Bu durum Ömer'e ihanet etmeye itmiştir onu. Soygunun ardından elindeki parayı kısa sürede yitirmesi nedeniyle Cengiz'in altında çalışmaya başlamıştır. Kullandığı kerpeteni ona Kerpeten Ali lakabını getirmiştir.

Yiğit Özşener - Cengiz Akay

Ömer'in en yakın arkadaşıdır. Kumarhane soygununa Eyşan'a olan aşkı nedeniyle katılan Cengiz, kötülük timsali bir adamdır. Dostlarına karşı en ufak bir sadakat beslemez. Her zaman kendi çıkarını düşünür. Soygunun ardından Eyşan ile evlenmiştir.

Tuncel Kurtiz - Ramiz Karaeski 

Ezel'in en büyük destekçisidir. İntikam fikrini Ezel'e aşılayan ve ona yol gösteren kişi bizzat Ramiz Karaeski nam-ı diğer Ramiz Dayı'dır. Raconlarıyla nam salmış olan Ramiz Dayı eski bir İstanbul kabadayısıdır.

Ezel Oyuncuları

Ezel . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Uluç Bayraktar
Yapım
2009 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
atv

Ezel Son Bölüm Fragmanı

1 2 3 4 5 »