Dünya Hali Fragmanı

Dünya Hali; TRT 1'de yayınlanan, yapımını 'Neden Film'in üstlendiği komedi türünde televizyon dizisidir.

TRT 1'de yayınlanan 'Tutunamayanlar' dizisinin yapımcılığını üstlenen 'Neden Film'in bir başka projesi olan Dünya Hali fragmanı izleyiciden büyük ilgi gördü.

Genç oyuncu kadrosuyla dikkat çeken dizinin başrollerini Caner Şahin, Pelin Abay, Tolga Tekin ve Ozan Çelik'in paylaşıyor. Dizinin senaryo kadrosunda birbirinden deneyimli isimler Osman Nail Doğan, Murat Kaman, İdris Meydi, Cem Tunçer ve Eray Kaman bulunuyor. 

Dünya Hali konusu ise şöyle; Sinan, dedesi tarafından büyütülen, ahlaklı, dürüst ve vicdanlı genç bir delikanlıdır. Hayattaki en büyük değeri ise dedesidir. Dedenin en büyük isteği torununun mürüvvetini görmektir ancak çok ciddi bir hastalıkla yaşam mücadelesi vermektedir. Hastalığa yenik düşen dedenin torunundan son bir isteği vardır. O da erken kalkan, eskilerin kıymetini bilen ve bal porsuğuna benzeyen bir kız bulup evlenmesidir. Sinan en kıymetlisi dedesini kaybettikten sonra vasiyetini yerine getirebilmek üzere yola koyulur. Çıktığı bu yolda kendini hiç beklemediği ilginç ve bir o kadar da komik maceranın içerisinde bulur.

Dünya Hali oyuncu kadrosu ise şu şekilde; dizinin başrollerini Caner Şahin ve Pelin Abay üstleniyor. Genç oyuncuları Tolga Tekin, Ozan Çelik, Ayfer Tokatlı, Hakan Emre Ünal, Mert Denizmen, Mekin Sezer ve Şahsuvar Aktaş'da eşlik ediyor.

Dünya Hali Oyuncuları

Dünya Hali . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Osman Nail Doğan
Yapım
2021 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Trt 1

Dünya Hali Son Bölüm Fragmanı

1