Dokuz Oğuz Fragmanı

Türk Televizyonlarında sık sık benzer hikayelerle ekrana gelen askeri konseptteki diziler seyirci tarafından heyecan ve merakla izleniyor. Daha önce değişik kanallarda benzer formatlar ve hemen hemen aynı hikayelerle ekrana gelen askeri dizilere bir yenisi daha ekleniyor. Daha önce Savaşçı adlı askeri dizi ile seyirciyi ekranlarına çekmeyi başaran Fox Tv yeni bir askeri dizi olan Dokuz Oğuz'u seyirciyle buluşturuyor. Gold Film tarafından hazırlanan ve Cem Akyoldaş'ın yönetmen koltuğunda oturduğu yeni dizi Dokuz Oğuz daha önce benzer bir dizi olan TRT 1 ekranlarında yayınlanan Sakarya Fırat adlı dizinin de senaryo yazarı olan Süleyman Çobanoğlu tarafından kaleme alınıyor. 9 özel kuvvet askerinin bir tim oluşturması ve özel operasyonları konu alan dizi özellikle askeri dizileri sevenler için ilgi çekici gibi görünüyor.

Dokuz Oğuz Dizisi Konusu Ne?

Fox Tv ekranlarında yayınlanan ve Gold Film tarafından hazırlanan yeni askeri dizi Dokuz Oğuz, "Türkün olduğu her yerde Türk için savaşacak" Oğuz Timi'nin hikayesini anlatıyor. Dizi, Albay Tomris Toprak'ın özel bir tim kurmak için harekete geçmesiyle başlar. Tomris Albay, Türk Dünyası Acil Müdahale Timi'ni kurmak için silahlı kuvvetler içinden en seçkin askerleri seçer ve bunları Oğuz Timi adıyla yapılandırır. Bu tim Silahlı Kuvvetlerin göz bebeği olacak ve dünyanın her noktasında özel operasyonlar yapacaktır. Dokuz Oğuz Timi hangi bölgede ve hangi ülkede bir Türk'e zulüm edilirse orada olacak ve zulme uğrayan Türklerin yanında yer alacaktır.

Dokuz Oğuz Dizisi Oyuncu ve Karakterleri

Fox Tv'nin yeni dizisi Dokuz Oğuz, genç ve birbirinden yetenekli oyunculardan oluşan bir kadroya sahip. Süleyman Çobanoğlu'nun kaleme aldığı dizi Cem Akyoldaş tarafından yönetiliyor ve kadrosunda ünlü isimler bir araya geliyor. Dizide yer alan oyuncular

Kubilay Aka (Yüzbaşı Batur Karanlık)

Yasemin Allen (Albay Tomris Toprak)

Dağhan Külegeç (Astsubay Ercan Korkut)

Deniz Işın (Bilge)

Hakan Boyav (General Ali Osman)

Volkan Keskin (Astsubay Timur Gökay)

Serhan Onat (Astsubay Boran Delideniz)

Rami Narin (Teğmen Yiğit Toygar)

Mehmet Çevik (Hasan Dede)

Esta Kılıç (Astsubay Umay Colpan)

Kayhan Açıkgöz (Yaşar)

Sahra Şaş

Taylan Meydan

Tuncer Salman

Dokuz Oğuz Oyuncuları

Dokuz Oğuz . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Cem Akyoldaş
Yapım
2022 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Fox Tv

Dokuz Oğuz Son Bölüm Fragmanı

1