Dila Hanım Fragmanı

Dila Hanım ilk olarak sinema filmi versiyonu ile 1977 yılında izliyicisi ile buluştu ve büyük bir beğeni topladı. 2012 yılında Show Tv ekranlarıda dizi versiyonu ile tekrar yayınlanmaya başladı. Dizi toplam 2 sezonda 4 farklı yönetmen ile hayat buldu. Onur Tan, Aydın Bulut, Nihat Durak, Adnan Güler  gibi yönetmenlerin yanı dizinin senaryosuda Zülküf Yücel'e ait.  1. Sezonunu Star TV de tamamlayan dizi 2. sezonunu Show Tv de tamamladı. Dila Hanım dizi kadrosunda Erkan Petekkaya ve Hatice Şendil başrolleri paylaşırken diğer oyuncular Hülya Darcan, Engin Şenkan, Necip Memili, Yonca Cevher, Ali Düşenkalkar, Özlem Tokaslan, Yeşim Gül Akşar, Oktay Gürsoy, gibi değerli oyuncular yer alıyor

DİLA HANIM KONUSU

İhsan ve Dila İstanbuldan Sarıgöle yerleşir. İhsanın babası kendina ait mülkü Rızaya satmaya kalkar. Fakat küçük oğlu Azer buna karşıdır. Rıza ile silahlarında işin içine karıştığı bir kavgaya tutuşur. Bu sırada tarafları ayırmak için araya giren İhsan talihsiz bir şeklilde vurulur. Geride gözü yaşlı ve kendisine çok aşık bir eş bırakır. 

Dila Hanım Rızadan sonuna kadar intikam almak ister. Avukat kimliğini bile hiçe sayacaktır. Tamda gözünü intikam ateşi sarmışken bir ağaya aşık olur. Günden güne büyüyen aşkta, aşık olduğu adam Rızadır. Rıza gerçek kimliğini saklarken aşkları imkansız bir boyuta taşınır. 
 

DİLA HANIM OYUNCU KADROSU

Rıza Selamoğlu (Erkan Petekkaya)

Rıza Bey, Sarıgöl'ün en büyük toprak sahşplerinden biridir. Kendi içerisinde Ağa adıyla seslenilen Rıza Selamoğlu, istemediği bir tartışmada almak istediği toprağın sahibini yanlışlıkla  öldürür. Daha sonrada öldürdüğü İhsan Barazoğulları'nın eşine bilmeden aşık olur.

Dila Barazoğulları (Hatice Şendil Sağyaşar)

Dila Hanım, istanbuldan Sarıgöle telli duvaklı gelin olmuş bir avukattır. Sarıgöl'ün toprak ağalarından biri olan Seyit Barazoğulları'nın okumuş tek ve büyük evladı olan İhsan ile evlenmiş mutlu bir hayat yaşamaktadır. Taki o talihsiz kaza olup, İhsan bir kör kurşuna kurban gidene kadar. Bu kaza Dila'nın tüm hayatını değiştiri. Kocasının katili ararken kendisini imkansız bir aşkın kollarında bulur. 

İhsan Barazoğlu (Görkem Mertsöz) 

İhsan Barazoğllu; Seyit Barazoğlunun büyük oğludur. Dila Hanım ile evlenmiş babasının topraklarına dönme kararı almıştır. Eceline koştuğunu bilemeden kardeşi ve Rıza Selamoğlu arasındaki kavgayı ayırmak isterken canından olur. 
 

Dila Hanım Oyuncuları

Dila Hanım . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Aydın Bulut, Onur Tan
Yapım
2012 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Star Tv

Dila Hanım Son Bölüm Fragmanı

1 2 3 4 5 »