Börü Fragmanı

Dağ ve Dağ II filmleri büyük yankı uyandıran Alper Çağlar, Börü dizisiyle televizyon sektörüne de adım attı. Bir Alper Çağlar projesi olan dizide yapımcı ve senarist olarak Alper Çağlar karşımıza çıkarken yönetmenlik görevini Cem Özüduru ve Can Emre ikilisi üstleniyor. 6 bölümlük bir mini dizi olan Börü'nün daha sonra beyaz perdede film olarak final yapması planlandı. Yüksek prodüksiyonlu dizinin her bölümü görsel kalitesi ve çekim teknikerliye adeta bir filmi andırıyor. İlk bölümü 28 Şubat 2018 tarihinde Star TV'de yayınlanmıştır. Fırat Doğruloğlu, Ahu Türkpençe, Murat Arkın, Can Nergis, Serkan Çayoğlu ve Mesut Akusta başrolleri paylaşan isimler.

Börü konusu

Börü, bir özel harekat timinin Güneydoğu'daki hendek operasyonları sırasında geçirdiği zorlu süreç ve bununla birlikte kendilerine karşı kurulan kumpaslarla mücadelesini konu alıyor. Sayısız çatışmada vatanlarına hizmet eden ekibimizin tek düşmanı savaş alanındaki düşman değil devletin içine sızmış takım elbiseli düşmanlardır aynı zamanda. Bu süreç içinde Börü timinin birlik olmak dışında bir seçeneği yoktur.

Börü karakterleri ve oyuncuları

Behçet Orbay (Fırat Doğruloğlu)

Behçet ekibin liderliğini yapan isimdir. Silah arkadaşlarını eşi ve oğlundan ayırmaz, onlar için ölüme atlayabilecek seviyede gözü kara bir özel harekat polisidir. Kendini ekibine adayan Behçet, ne olursa olsun onları birlikte tutmak ve canlarını korumak zorundadır. Bu nedenle sevecen kişiliğine rağmen zaman zaman sert bir lidere dönüşebilmektedir. 

Ahu Türkpençe (Asena Tümer)

Ekibin en önemli yapı taşlarından birisidir. Asena, kadınların da en az erkekler kadar güçlü olduğunun ispatı olan bir kadın. Babası da kendisi gibi özel harekat polisidir. İşini en doğru şekilde yapmak onun idealidir.

Emir Benderlioğlu (Turan Kara)

Yaptığı disiplinsiz hareketler belli bir süreliğine açığa alınmasına yol açmıştır. Cezasının bitmesinin ardından koşa koşa görevine dönen Turan, hayatındaki sorunlardan çatışmalara girerek kaçar. 

Kemal Bartov (Murat Arkın)

Ekip içindeki en eğitimli ve zeki kişidir. Harvard Üniversitesi'nde adli antropoloji doktorasını birincilikle veren Kemal, sessiz, sakin ve içine kapanık yadıpa bir insandır.

Kaya Ülgen (Serkan Çayoğlu)

Zengin ve şatafatlı bir hayat süren Kaya, bir gece kulübünde yaşadığı trajik gecenin ardından hayatın gerçeklerini görmüş ve özel harekat polisi olmaya karar verir. Ekipte çaylak olarak anılır.

Tolga Eril (Can Nergis)

Ekibin istihbarattan sorumlu üyesi olan Tolga, silah arkadaşlarının operasyonlara hazırlıklı katılmasını sağlamaktadır.

İrfan Aladağ (Mesut Akusta)

Özel Harekat'ı kuran üçlüden birisi olan İrfan Aladağ, herhangi bir delil olmaksızın suçsuz bulunmuş ve Balyoz davası kapsamında içeri atılmıştır. Canına dişine takıp vatanı için çatışmadan çatışmaya koşması kendisine kumpas kurmasına engel olmamıştır. Hapishaneden Börü timi lideri Behçet'e yol göstermeyi sürdürür.

Börü Oyuncuları

Börü . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
CaglarArts
Yapım
2017 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Star Tv

Börü Son Bölüm Fragmanı

1