Yalı Çapkını dizisinin finali ifşa oldu

Yalı Çapkı dizisinin finalinde Seyran kendini aldatan Ferit ‘i terk ediyor. Ardından psikolojik olarak yıkılan Ferit günden güne çöküyor

Yalı Çapkını hangi romandan uyarlanmıştır? Dizinin finali nasıl olacak?Dizinin Hattuşa Halası Şerif Sezer kimdir? Yalı Çapkını 'nın konusu nedir? Ve daha merak ettiğiniz bir çok konu yazımızın içeriğinde...

Yalı Çapkını dizisinin finali ifşa oldu

Reytingleri altüst eden Star TV ‘nin ilgiyle izlenen Yalı Çapkını dizisinin finali ifşa oldu. Cuma akşamlarında ekranlarda fırtınalar estiren dizinin finali hiç beklenmedik bir şekilde gerçekleşiyor. Gülseren Budayıcıoğlu ‘nun  romanından uyarlandığı iddia edilen  dizinin  aslında Bürhan Cahit Moroğlu ‘nun Yalı Çapkını isimli romanından esinlendiği ortaya çıktı. Yalı Çapkı dizisinin finalinde Seyran kendini aldatan Ferit ‘i terk ediyor. Ardından psikolojik olarak yıkılan Ferit günden güne çöküyor ve olanlar kaldıramayarak intihar ederek hayatına son veriyor.

Yalı Çapkını dizisi konusu

Mert Ramazan  Demir ve Afra Saraçoğluna çok güçlü oyuncu kadrosunun eşlik ettiği Yalı Çapkını dizisi günden güne izlyicilerini artırmayı başaryor. Ferit ‘in çapkınlıklarından ve yaramazlıklarından illallah diyen ailenin büyüğü Halis Ağa Ferit ‘in tez zamanda kendi memleketleri olan Gaziantep ‘ten evlendirilmesini ister. İlk önce Suna ‘yı istemeye giden aile heyeti sonradan Ferit ‘in ısrarıyla Seyran ‘ı istemek zorunda kalırlar. Zoraki bir şekilde aniden evlendirilen Ferit ve Seyran ‘ın evlilikleri inişli çıkışlı bir grafik izler. Yaşanan heyecanlı gelişmeler ve entrikalar da diziye olan ilgiyi artırıyor.

Şerif Sezer kimdir?

Yalı Çapkını 'nın Hattuş(Hatice) Halası Şerif Sezer hakında bilinmeyenler;

Şerif Sezer (d. 12 Aralık 1946, Mudanya), Türk oyuncudur. 1946 yılında Bursa iline bağlı doğan Şerif Sezer Bir Günün Hikâyesi adlı filmiyle 1980 yılında sinemaya geçti. İyi derecede Fransızca bilmektedir. Kasabanın çocukları onunla 'Kasabanın Şerifi' diye dalga geçtikleri için uzun yıllar isminden nefret eder.

Okul çevresinde tanışmış olduğu Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden bir gençle ilk evliliğini yapar. Eşinin kazandığı bir burs dolayısıyla Paris'e gitmeleri gerekmektedir.

Tiyatroyu bırakıp Paris'te yeni bir hayata başlar. Geçimlerine ek gelir sağlamak için hem çocuk bakıcılığı yapar, hem moda evlerinde dikiş diker, hem de fotomodellik yapar. Altı yıl sonra Paris'ten İstanbul'a giden bir arkadaşının otomobiline atlayıp Türkiye'ye döner. Paris'e eşyalarını toplayıp, eşinden boşanmak için döner. İki yıl sonra ise Paris'te tanıştığı Sorbonne'da felsefe doktorası yapan Azmi Arna ile 1971 yılında İstanbul'da evlenir. İstanbul'a yeniden yerleşmiştir ama İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda boş kadro olmadığından para kazanmak için Sheraton Oteli'nin barında garsonluk yapar. Dört yıl sonra Devlet Tiyatrosu'nun müdürünün değişmesiyle eski mezunlara yapılan çağrıyla Şerif Sezer tiyatroya döner. İlk sinema filmini 1980 yılında Sinan Çetin ile yapar. Bir Günün Hikâyesi adlı film, 12 Eylül darbesi sonrasında uzun süre rafta kalır. 1981 yılı Şerif Sezer'in kariyerinde bir dönüm noktası olur. Şerif Gören yeni filminde oynatmak için Şerif Sezer'in fotoğraflarını Yılmaz Güney'in yattığı cezaevine götürür. Yılmaz Güney, Sinan Çetin'in çektiği siyah-beyaz fotoğrafları çok beğenir ve Şerif Sezer'in rol arkadaşı olmasını kabul eder. Büyük yankı uyandıran Yol filmi, 1982 yılında Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülünü alır. Aynı sene oynadığı Erden Kıral'ın Hakkari'de Bir Mevsim filmi de 1983 senesinde Berlin'de Gümüş Ayı'yla ödüllendirilir. 1986 yılında kızı Deniz doğar. 1988 yılından başlayarak çok sayıda sinema filmi, televizyon dizisi ve televizyon filminde rol almasına rağmen, geniş izleyici kitlesinin onu tanıması 2002 yılında Asmalı Konak dizisinde Ali Hamzaoğlu'nun kız kardeşi Kader rolüyle olur. Kapadokya'da çekilen dizinin yönetmenliğini yapan Çağan Irmak, bir yandan da Mustafa Hakkında Her Şey filminin senaryosunu yazmaktadır. Başroldeki Mustafa'nın annesi rolünü yazarken Şerif Sezer'i düşünmüştür. Şerif Sezer dizinin bitmesi sonrasında 2003 yılında çekilen bu filmde oynar. 2003 yılından bu yana çeşitli sinema filmi, televizyon dizisi, televizyon filmi ve ara sıra tiyatro projelerinde yer almaktadır. Sanatçı çok sayıda ödül kazanmıştır.

15-01-2023
Yorumlar