Türkiye’de En Çok İzlenen Dizi ve Filmler (25-31 Temmuz 2022)

Türkiye’de 25-31 Temmuz haftası dijital platformlarda en çok izlenen dizi ve filmler hangileri? Merak ediliyor. İşte geçtiğimiz haftanın en iyi ilk 10’u

Ülkemizde internet üzerinden yayın yapan birçok platform bulunmakta… Pandemiyle birlikte platformların sayısının her geçen gün artmasıyla birlikte seyirciler sadece televizyonlara ve sinema salonlarına bağlı kalmak zorunda kalmıyorlar. Sağlık açısından da daha güvenli buldukları ortamlarda istediği vakit izleme imkanı buldukları için ve sinema salonlarına verdikleri bilet fiyatlarından daha uygun fiyatlara üye olabildikleri bu platformları tercih edebiliyorlar. Yerli yabancı içerikleri bulabildikleri, üstelik televizyonların belli yayın saatlerini beklemeden istediğin yerde ve saatte istediği filmi ya da diziyi seyretmekte seyirci için güzel bir avantaj oluyor. Aylık yada yıllık abonelikler ile birden çok platforma üye olabilir ve her birinin içinde yer alan çok geniş skalaya sahip içeriklerden yararlanabilirler. Televizyona nazaran daha iyi imkanlar ve kolaylıklar sağlayan dijital yayın platformları özellikle bu dönemde televizyonlara büyük bir rakip olmuş durumdalar. Dijital plaformlar izleyiciden büyük talep görmeye başladıkça, bu sektöre ciddi yatırımlar yapmaya başladılar. Abonelerine en iyi yapımları sunabilmek için Türkiye’de de pek çok dijital yayın platformu ellerinden geleni yapıyor ve birbirleriyle büyük bir rekabetin içinde buluyorlar. Reytinglerin henüz devre dışı oldukları dijital yayın platformları içinde hangi yapımın en çok izlendiği biliniyor. İşte, 25 – 31 Temmuz 2022 tarihlerinde Türkiye’de yayınlanan dijital platformlarda en çok izlenen dizi ve filmlerin listesi!

 

14 Haziran 2022 tarihinde Türkiye pazarında yayın yapmaya başlayan Disney Plus’ın ülkemize hızlı giriş yapması ile Türkiye’deki dijital platformların sayısıda arttı. Şuan ülkemizde Netflix, Prime Video, Blu Tv, Mubi, GAIN, Exxen, BeIN Connect ve Disney Plus dijital yayın platformları bulunuyor. Bu platformların milyon sayıda üyeleri var ve binlerce içerikleri bulunmakta. Türkiye’de 25 – 31 Temmuz 2022 tarihleri arasında en çok izlenen dizi ve filmler hangileri? Geçtiğimiz hafta hangi diziler daha çok ilgi gördü? İzleyiciler hangi platformlara ve hangi yapımlara daha çok ilgi gösterdi? Türkiye’de geçtiğimiz hafta en çok izlenen dizileri ‘JustWatch’ açıkladı. İşte Dijitalin en çok izlenen dizileri!

 

1-      Better Call Saul

2-      Better Things

3-      The Boys

4-      Only Murders in the Building

5-      Solar Opposites

6-      Resident Evil: Biohazard

7-      It Was Always Me

8-      The Sopranos

9-      Game of Thrones

10-   Lego Jurassic World: Legend of Isla Nublar

 

Türkiye’de internet üzerinde yayın yapan yerli ve yabancı dijital medya platformları abone sayılarını artırabilmek için ellerinden geleni yapıyor. Büyük bir rekabet içinde bulunan ve bunun için her türlü çabayı ortaya koyan platformlar çeşitli kampanyalar, indirimler, abonelik karşılığında alışveriş kuponları veya ücretsiz kargodan yararlanabiliyorlar. JustWatch’a göre 25 – 31 Temmuz tarihleri arasında Türkiye’de yayın yapan dijital yayın platformlarının en çok izlenen filmleri ise şöyle sıralandı.

 

1-      The Gray Man

2-      Uncharted

3-      Glass

4-      Cesur Yürek

5-      Whiplash

6-      Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok

7-      AfterShock

8-      Drive My Car

9-      Nil’de Ölüm

10-   Büyük Açık

03-08-2022
Yorumlar