Sipahi dizisi nerede çekiliyor?

CNP Film’in yapımcılığını üstlendiği dizi yurt içinde İstanbul ve Gaziantep’te, yurtdışındaysa Almanya Berlin’de çekildi

Show Tv’nin yeni dizisi “Sipahi” nerelerde ve hangi mekanlarda çekiliyor? İlk bölümüyle dikkatleri üzerinde yoplayan “Sipahi Dizisi”  oyuncu kadrosu kimlerden oluşuyor? Dizinin yapımcısı ve senaristi kim? Dizi özgün bir yapım mı yoksa uyarlama mı? Dizi hangi gün ve saatte yayınlanıyor? “Sipahi”nin konusu ne? İşte yeni dizi hakkında merak  edilenler…

“Sipahi Dizisi” Nerede Çekiliyor?

CNP Film’in yapımcılığını üstlendiği dizi yurt içinde İstanbul ve Gaziantep’te, yurtdışındaysa Almanya Berlin’de çekildi.  Almanya’daki çekimler Berlin Katedrali’nde, Oberbaum Köprüsü’nde, Müzeler Adası’nda ve Brandenburg Kapısı’nda gerçekleşti. Kültürel ve tarihi dokusuyla dikkat çeken Berlin’in yanı sıra yurtiçinden de Gaziantep ve İstanbul çekimleri dikkatleri üstünde topladı.

4 aylık bir ön çalışmanın yapıldığı ve sadece kamera arkasında 125 kişilik dev bir kadronun görev aldığı dizinin ilk bölüm çalışmaları 4 hafta sürdü.

Sipahi Dizisi Oyuncuları

Pazartesi günü saat 20.00’da yayınlanan Sipahi dizisinin oyuncu kadrosunda; Kaan Yıldırım, Özge Gürel, Kerem Alışık, Sinan Tuzcu, Başak Gümülcinelioğlu, Erkan Bektaş, Nurettin Sönmez, Çağdaş Onur Öztürk, Serhat Nalbantoğlu, Emre Bulut, Gözde Okur, Elit Andaç Çam İnan, Zeynep Oymak, Berrin Arısoy, İsmail Düvenci ve Selçuk Borak gibi önemli isimler yer alıyor.

Sipahi Dizisi Uyarlama mı? Konusu Nedir?

Dizi uyarlama olmayıp özgün bir hikayedir. Senaryosunu Ali Doğançay’ın yazdığı dizinin konusu şöyledir;

Batı’nın karanlık güçlerinin desteklediği ‘Manager’ yapılanması, Türkiye için açık tehdit haline gelmiştir. Türkiye’de kaos yaratacak, halkı korku ve paniğe sevk edecek kanlı terör eylemleri gerçekleşmektedir.

Türk ekonomisi; çeşitli sınavlardan geçmekte, metaverse, dark web, kripto iletişim sistemleri ve internet sistemleri üzerinden ülkenin en hassas noktaları siber saldırılara uğramaktadır. Bu karmaşık ve komplike düşman, ülke içindeki çok çeşitli grupları da aktif olarak kullanmaktadır. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın Sipahileri, bu tehlikeyi fark eder ve süratle reaksiyon gösterir.

Dizide kendini sürekli tehlikeye atmaktan geri durmayan Ali, yeni görevinde Türkiye üzerine büyük bir komplonun planlandığını ortaya çıkaracaktır. Bunun sonrasında MİT içerisinde bir efsane olarak anılan eski istihbaratçı Yıldırım Bozok göreve geri dönecektir. Fakat bu geri dönüş ile Yıldırım'ın geçmişi de onun peşinden gelecektir.

19-12-2022
Yorumlar