Sıfırıncı Gün Nerelerde Çekiliyor?

Dizi yurtiçinde İstanbul, yurtdışında ise Makedonya, Arnavutluk ve Amerika Birleşik Devletleri'nin Miami şehrinde çekildi

Acun Medya'nın TV8 ekranlarında boy gösterecek "Sıfırıncı Gün" dizisinin senaryosunu Atasoy Koç kaleme alırken yönetmenliğini ise Süleyman Mert Özdemir üstleniyor.

Sıfırıncı Gün Nerelerde Çekiliyor?

Dizinin merkezi çekim yerleri İstanbul. Özellikle İstanbul Polis Akademisinde şehit cenazelerinin son yolculuklarına uğurlanması sahnelerinin çekimlerinde duygusal anlar yaşandı, oyuncular da oldukça zorlandılar.

Yurtdışı çekimleri ise Balkan coğrafyasında Makedonya ve Arnavutluk'ta çekildi. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'nde özellikle de Miami de çekimleri yapılan "Sıfırıncı Gün" uluslararası iddialı bir dizi olarak ekranlarda fırtına gibi esmeye hazırlanıyor. Dizi daha başka ülkelerde de çekimlerine devam edecek.

Sıfırıncı Gün Dizisinin Konusu

Aksiyon polisiye dizisi olan "Sıfırıncı Gün" organize şube polislerinin hikayelerini anlatıyor. Baba olarak görülen Kadir'in başlarında olduğu özel polislerden oluşan 7 kişilik gözde bir ekip yıllardır beraber pekçok başarılı operasyona imza atarlar. Fakat yıllardır düşledikleri organize suç lideri Ejder'e düzenlenen operasyon istedikleri gibi gitmez ve başarısızlığın suçunu ekibin iki gözüpek ismi olan Mert ve Özgür üstlenir. Bu iki isim bu başarısızlığı hiç unutamazlar ve yeniden plan yaparlar.Amirleri Kadir'de bu operasyonu unutamamıştır. Acılarını dindirip intikam ateşlerini söndürmak isteyen ekip yeniden bir araya gelerek yeni maceralara yelken açarlar.

"Sıfırıncı Gün" Oyuncu Kadrosu

Engin Öztürk(Özgür),

Aybüke Pusat(Nisan),

Turgay Tanülkü,

Yiğit Özşener,

Sarp Akkaya,

Naz Çağla Irmak,

Damla Colbay,

Berk Cankat,

Adnan Biricik,

Demir Karahan,

Savaş Özdemir,

Ahmet Pınar,

Esra Ruşan,

Uğur Uzunel

17-12-2022
Yorumlar