Senaristinin gözünden “Dilek Taşı” dizisi

Başrollerinde Salih Bademci ve Hazal Küçükkkaya’nın yer aldığı bir dönem dizi filmi olan Dilek Taşı dizisinin senaryosunu Can Sinan kaleme alıyor.

Dilek Taşı dizisi hangi günler yayınlanıyor?Dilek Taşı dizisi hangi kanalda izleyici ile buluşuyor? Dizinn yapımını ve yapımcılığını kim üstleniyor? Dizinin senaristi Can Sinan ünlü gazeteci Sina Koloğluna neler anlattı?Dizinin yönetmeni kim? Dilek Taşı dizisi hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlası yazımızda…

Senaristinin gözünden “Dilek Taşı” dizisi

Kanal D ekranlarında Perşembe akşamları izleyicileri ile buluşan bir dönme dizisi olan Dilek Taşı reyting oranları ile yayıncısının yüzünügüldürüyor. Başrollerinde Salih Bademci ve Hazal Küçükkkaya’nın yer aldığı dizinin senaryosunu Can Sinan kaleme alıyor.Yönetmen koltuğunda Altan Dönmez’in oturduğu Dilek Taşı dizisinin yapımcılığını Yaşar İrvül ve Efe İrvül üstleniyor. Pastel Yapımın yapımını yaptığı dizinin senaristi Can Sinan usta gazeteci Sina Koloğlu’na ilginç açıklamalarda bulundu.

Yılmaz Güney bizim cezaevine yakın bir yerde yatmış

Dizideki Yılmaz Abi karakteri ile ilgili konuşan Can Sinan;“Yılmaz Güney, o yıllarda, bizim hayal ürünü olarak kurduğumuz cezaevine çok benzer bir yerde mahkummuş. Yine o dönemde yaşayan insanların anlattıklarına ve yazılanlara göre tutuklularla da yakından ilgilenirmiş. Derdi, sıkıntısı olan birçok mahkûm, ondan yardım istermiş. Dönemi araştırırken buna benzer birçok şey okuduk. O yüzden Mustafa kızına kavuşmak için canla başla uğraşırken ona yardımcı olması için Yılmaz karakterini kullandık.” dedi.

Çocukluğum ve gençliğim reklamcılarla geçti

Diziyi yazarken babasının anılarından yararlandığını dile getiren ünlü senarist “Bütün çocukluğum ve ilk gençlik yıllarım reklamcılarla beraber geçti. Hem Ankara’da Maya Matbaası zamanında hem de İstanbul’a geldiğimiz seksenli yıllarda, Ada Ajans, Merkez Ajans ve Par Ajans zamanında... Zaten dizideki ajansımızın adı da babamın kurucusu olduğu Par Ajans. Haliyle Aras Rona’nın reklamcı olması bir tesadüf değil. Diziyi kurarken de bölümleri yazarken de babamın anılarından, kendi hatırlarımdan çokça faydalandım. Babamın yazdığı; Yaşadım Diyebilmek kitabının da Dilek Taşı’nı yazarken büyük etkisi oldu.” ifadelerini kullandı.

Salih Bademci çok yetenekli

Dizinin başrolünü başarıyla canlandıran Salih Bademci ile ilgili olarakta;“Hazırlanırken mutlaka kendine has, kendine özgü metotları vardır. Bol bol araştırma yaptığını biliyorum. Biz de Mustafa karakterini analiz etmek için defalarca konuştuk. Ama temelde söyleyebileceğim, o kadar yetenekli bir aktör ki her rolün altından rahatlıkla kalkabilir. Ben de kendisiyle çalıştığım için çok mutluyum.” şeklinde konuştu.

18-09-2023
Yorumlar