Selahaddin Eyyubi oyuncu kadrosu şekilleniyor

. Genç kuşağın önde gelen oyuncularından olan ve Sara karakterine hayat verecek Gökçe Ayyıldız’ın yanı sıra Nureddin Zengi rolünü de ünlü oyuncu Mehmet Ali Nuhoğlu canlandıracak.

Selahaddin Eyyubi dizisinin yapımcılığı hangi şirketlerin ortaklığında sürüyor? Selahaddin Eyyubi karakterini hangi ünlü oyuncu canlandırıyor? Dizideki rolleri belli olan oyuncular kim? Dizi ne zaman başlayacak? Dizinin yönetmeni kim? Ünlü dizi hangi kanalda izleyicileri ile buluşacak? Barış Arduç’un başrolünde oynadığı Alparslan Büyük Selçuklu dizisi ne zaman bitiyor? Selahaddin Eyyubi dizisi hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlası yazımızın içeriğinde.İşte detaylar …

Selahaddin Eyyubi oyuncu kadrosu şekilleniyor

TRT’nin merakla beklenen tarihi dizisi Selahaddin Eyyubi’nin oyuncu kadrosu yavaş yavaş şekilleniyor. Kudüs’ü Hristiyan esaretinden kurtarıp İslam alemine katan şarkın büyük sultanı Selahaddin Eyyubi ‘nin muhteşem hikayesini izleyenleri ile buluşturacak olan TRT 1 in dizisinin yapımcılığını Akli Film üstleniyor. TRT’nin yeni dönem dizisi önümüzdeki aylarda TRT ekranlarında olacak. Barış Arduç’un Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin geri kalan son iki bölüm yayınlandıktan sonra ismine ve kahramanlıklarına atıfta bulunulan Selahaddin Eyyubi dizisine dönüşecek ve maceraları ve yeni adı ile ekran yolculuğuna devam edecek.

Uğur Güneş’in partneri Dilin Döğer

Ünlü oyuncu Uğur Güneş dizisinin başrolünde oynayacak ve Selahaddin Eyyubi karakterine hayat verecek.Dizide Uğur Güneş’in partneri olarak Süreyya karakterini oynayacak oyuncu Dilin Döğer olacak. Genç kuşağın önde gelen oyuncularından olan ve Sara karakterine hayat verecek Gökçe Ayyıldız’ın yanı sıra Nureddin Zengi rolünü de ünlü oyuncu Mehmet Ali Nuhoğlu canlandıracak. Alparslan Büyük Selçuklu dizisi ile başarısını ispatlayan ünlü yönetmen Sedat İnci Selahaddin Eyyubi dizisinin yönetmen koltuğunda oturacak. İlk başta Katarlı bein Media Group’un dijital içerik platformu TOD’da 10 bölün yayınlanmasına karar verilmişti. Fakat daha sonra bütçe çok yüksek çıkınca TRT’ye uzun soluklu bir dizi yapılmasının daha mantıklı karar olacağı kararlaştırıldı. Akli Film ile Pakistan’ın Ansari Shah Film’in ortak yapımcılığını üstlendiği dizis için Kocaeli İli Gebze İlçesinde kurulan dev platoda çalışmalar son sürat devam ediyor.

Selahaddin Eyyubi kimdir?

4 Mart 1193’te Tikrit’te(Irak) doğdu. Babası Necmeddin Eyyun Selahaddin’in doğduğu gece Halep’e göçtü. Halep’te Tiktit komutanlığına atanan Necmeddin Eyyub zor zamanında Suriye Valisi İmadüddin Zengi’ye yardım etti ve aralarında yakınlık oluştu. Selahaddin iyi bir eğitim aldı.Amcası Şirkuh’un yanında bulundu.1174’de Mısır’ın tek yöneticisi olan Selahaddin Eyyubi Devletini kurdu. Haçlılara karşı dişediş mücadele verip onları yenen Kudüs Fatihi Selahaddin 1193’te 56 yaşında hayata gözlerini yumdu.

06-09-2023
Yorumlar