“Şahane Hayatım” dizi kadrosunda kimler var?

Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği Şahane Hayatım dizisinin başrollerinde başarılı oyuncular Hilal Altunbilek ve Onur Tuna yer alıyor.

Şahane Hayatım dizisi hangi kanalda yayınlanacak? Şahane Hayatım oyuncuları ve karakterleri kim? Dizinin konusu ne? Dizinin yönetmen ve senaristi kim? Dizi uyarlama mı? Şahane Hayatım dizisi ile ilgili merak ettikleriniz yazımızda....

“Şahane Hayatım” dizi kadrosunda kimler var?

Fox TV’nin yeni sezon dizilerinde olan Şahane Hayatım izleyicisi ile buluşmaya hazırlanıyor. Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği dizinin başrollerinde Hilal Altunbilek ve Onur Tuna yer alıyor. Kuş Uçuşu dizisinin senaristliğini de yapan Meriç Acemi’nin senaryosunu kaleme aldığı Şahane Hayatım dizisinin oyuncu kadrosundaki isimler ve hayat verdikleri larakterler şu şekilde : “Şebnem Gümüşçü (Hilal Altınbilek), Mesut Öztürkmen (Onur Tuna), Onur Gümüşçü (Yiğit Özşener), Nı̇yazı̇ Adalı (Serkan Keskin), Melı̇sa Özsoy. (Nesrin Cavadzade), Aysel Gümüşçü (Sumru Yavrucuk), Dı̇dem Özcan. ( Gökçe Eyüboğlu) “.

Yönetmen Çağrı Bayrak

1 Kasım 2023 tarihinde Fox TV ekranlarında izleyicisi ile buluşacak Şahane Hayatım dizisinin yönetmen koltuğunda daha önce Baba filmini yöneten Çağrı Bayrak oturmaktadır. Dizi 1946 Amerika Birleşik Devletleri yapımı ve başrollerinde Thomas Mitchell, Lionel Barrymore, Donna Reed ve James Stewart’ın oynadığı It’a a Wonderful Life ve Türkçe’ye Şahane Hayat olarak çevrilmiş olan filmi akla getirse de dizi uyarlama değildir. Aynı zamanda ülkemizde de Ezel dizisine benzetenler de hiç de azımsanmayacak kadar. 

Konusu

Dizi bütün zorluklara karşı ayakta durmaya çalışan ve mücadeleden vazgeçmeyen bir kadının mücadelesini anlatıyor. Ayrıcalıklı nsanların dünyasında burslu, başarılı, matematikte şampiyon olmuş bir genç kız. Etrafını sarmış sevgisizliğe, ilgisizliğe, hoyratlığa karşın hayallerinden vazgeçmeyen ve dimdik ayakta durmaya çalışan bir genç kadın. Hayatın her zerresine işlemiş adaletsizlik onu çok büyük bir seçimin eşiğine getiriyor. Gidişata karşı durmayı bırakan Şebnem rüzgarı arkasına alıyor zira bir şeyler yapması gerektiğine inanıyor. Gümüşçülerin gelini Şebnem aynı zamanda cemiyet hayatının da kraliçesidir. Güzelliği ve tarzıyla adından söz ettiriyor. İki çocuğu ve yakışıklı kocası ile şahane hayatının tadını çıkarmaktadır. İstediği evi aldırmak için aklından türlü türlü planlar yapmaktadır. Fakat bu gidişat beklenmedik bir msafirle sarsıntıya uğruyor. Şebnem’in karanlık geçmişinden gelen Niyazi hayallere bile sığmayacak bu tatlı hayatı Şebnem’in başına yıkmaya yemin etmiştir. Niyazi’yi uzaklaştırmak için elinden gelen ne varsa yapacak olan Şebnem maalesef istediğini gerçekleştiremeyecek ve kendini çetin bir ayakta kalma mücadelesi içinde bulacaktır. Canavarlara karşı tek başına karşı mücadele verirken gerçek benliğini keşfedecek olan Şebnem kendi hikayesini yeniden baştan yazmak zorunda kalacak.

01-11-2023
Yorumlar