Perşembe dizileri neler? Bugün hangi diziler var?

Perşembe dizileri neler? Bu akşam TRT 1, Show TV, Star TV, Kanal D, Fox, Tv8, Atv gibi çok izlenen televizyon kanallarında hangi diziler var?

Perşembe akşamları televizyon kanalları için tam anlamıyla büyük bir mücadelenin verildiği ve seyirciyi kendi ekranına çekmek için elinden gelenin yapıldığı bir gün olarak dikkatleri çekiyor. Tam anlamıyla kıran kırana bir reyting mücadelesinin verildiği bugünde, Show Tv, Fox Tv, TRT 1, Star Tv ve Atv en çok seyredilen kanal olmak için çalışmaktadır. İzleyicilerde perşembe akşamları hangi dizilerin yayınlanacağını öğrenmek için kanalların yayın akışlarını ve yayınlanacak dizileri araştırıyor. Sizler için perşembe akşamları hangi dizilerin olduğunu ve yayınlanacak dizilerin konusunu derledik.

14 EYLÜL 2023 PERŞEMBE HANGİ DİZİLER VAR?

KANALPROGRAM / BÖLÜMBÖLÜMSAAT
KANAL DDİLEK TAŞI220:00
TRT 1KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ1320:00
ATVALDATMAK3720:00


PERŞEMBE DİZİLERİ KONULARI NE?

Televizyon kanallarında perşembe akşamı hangi diziler var ve bu diziler neler? Seyirci hangi diziler için ekran başlına geçecek? İşte Perşembe gününün dizi ekranı!

AL SANCAK KONUSU

TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Al Sancak dizisi bir askeri timin vatan ve millet için verdiği cansiperane mücadeleyi anlatmaktadır. Dünyada başlayan kaos çağı tüm ülkelerin güvenlik politikalarını gözden geçirmesine neden olur. Enerji havzalarının terör örgütlerinin kontrolüne bırakılmasıyla sınır güvenliğinin sınırın çok ötesinde başladığı yeni bir döneme girilir. Tüm dünyada değişen şartlara uygun yeni stratejiler geliştiren Türk Silahlı Kuvvetleri, Özel Kuvvetler bünyesinde yurt içi ve yurt dışında nokta atışı operasyonlar yapacak seçkin ve birbirinden bağımsız timler oluşturur. Bu timlerden biri de Al Sancak Timidir ve bu tim personeli canları pahasına kendilerine verilen görevleri yapmakla yükümlüdürler. Başrolünde ünlü oyuncu Uğur Güneş ve Gülsim Ali İlhan'ın yer aldığı dizi özellikle aksiyon ve savaş sahneleriyle dikkatleri çekmektedir.

Dizinin fragmanında geçen sözler timin ve dizinin de hedefini belirtmektedir. Oldukça dramatik ve güçlü bir duyguyla ifade edilen sözler izleyenlerin de heyecanlanmasını sağlamıştır. Metinde "birileri var. Yaşatmak için yaşayan, toprağı vatan eden birileri. Birileri var şehadet için düşmana meydan okuyan korkusuzca ileriye atılan birileri. Vatanı namusu bilen, biri giderse biri gelir diyen, azgın dalgaları dize getiren birileri var." ifadeleri kullanılmaktadır.

BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA KONUSU

Atv ekranlarında uzun zamandır seyirciyle buluşan ve her sezon kanalın en çok seyredilen dizilerinden olan Bir zamanlar Çukurova bir dönem dizisi olarak ekrana geliyor. Çukurova bölgesinde özellikle Adana’da yaşanan bir hikayeyi anlatan dizide, aşk, entrika, kavga, aksiyon ve gerilim eksik olmuyor. Bir ailenin bölgede verdiği yaşam mücadelesi dönemin Türkiye’sine de ışık tutuyor.

GELSİN HAYAT BİLDİĞİ GİBİ KONUSU

'Herkes İkinci Bir Şansı Hak Eder' sloganıyla ekrana gelen Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisi, bir mafya lideri 'Yedi Emin'in hayatını konu almaktadır.

'Yedi Emin' lakabıyla tanınan mafya lideri kendisine düzenlenen bir suikast girişiminde hiç suçu olmayan insanların ve bir çocuğun hayatını kaybetmesi büyük bir yıkım yaşar. Artık yeni bir sayfa açmak isteyen Yedi Emin, polise gider ve bildiği tüm kirli bilgileri kendileriyle paylaşması karşılığında yeni bir kimlik ve yeni bir hayat ister.

Yedi Emin'in bildiği bilgiler o kadar önemlidir ki isteği kabul edilir. Emniyet kendisinden aldığı bilgilerle tüm suç şebekelerine baskınlar yaparak şehrin güvenliğini sağlamıştır.

Yedi Emin hayatına artık Sadi Payaslı olarak bir coğrafya öğretmeni olarak devam edecektir. Sadi'nin güvenliği ve gözlemlenmesi için polis memuru Songül görevlendirilmiştir. Dikkat çekmemek için aynı evde yaşamaları gerekmekte ve evli rolü yapmak zorundadırlar.

Karabayır Lisesi'nde yeni işine başlayan Payaslı gerçek bir öğretmen olabilmek için çok çaba sarf etmekte ve öğrencilere yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Islahevinde uygulanan yeni bir pilot uygulama için Karabayır lisesi seçilir. Uygulama için seçilen Mert, Aylin, Zülfikar, Melek ve Can serbest bırakılır, ailelerinin yanına dönerler ve okula başlarlar.

Okulda Araz ve grubu tarafından türlü zorbalıklarla karşı karşıya kalırlar ancak ne zaman başları sıkışsa yanlarında Sadi Payaslı'nın desteğini hissedeceklerdir.

Tüm bunların yanında Sadi, yıllar önce terk etmek zorunda kaldığı hayatının tek aşkı Derya'nın Mert'in ablası olduğunu öğrendiğinde hayatının şokunu yaşar. Ancak gerçek bambaşkadır.

CAMDAKİ KIZ KONUSU

Gerçek bir aşk hikayesinin konu alındığı Camdaki Kız dizisinde; Nalan (Burcu Biricik), hoşgörülü, iyilik sever, sıcak kanlı, sempatik ve güzel bir genç kadındır. Oldukça varlıklı bir ailenin tek çocuğu olarak büyüyen Nalan, ailenin tek çocuğu olduğu için hayatı boyunca herşeyin en iyisine sahip olmuş, en iyi okullarla okumuştur. Okulundan dereceyle mezun olduktan sonra iş hayatına atılan Nalan, Türkiye'nin en varlıklı ailelerinden biri olan Koroğluların şirketinde mimar olarak çalışmaya başlamıştır. Zaman geçtikçe Sedat Koroğlu ile ile yakınlaşan Nalan kendisini evlilik hazırlıkları yaparken bulur. Nalan ve Sedat çıktıkları bu yolda geçmişteki karanlık sırlarını arkalarında bırakacaklarını düşünse de yavaş yavaş günyüzüne çıkan gerçekler ikisininde hayatını değiştirecektir.

TUZAK KONUSU

"Birinin hayallerini çalarsan onun cehennem ateşiyle yanarsın" sloganıyla tanıtımları yapılan Tuzak dizisinde, ailesinin hayatı zengin bir iş adamı tarafından alt üst edilen, gelecekleri elinden alınan kendi çabalarıyla başarılı bir avukat olan Umut'un yıllarda planını ilmek ilmek kurduğu her bir noktasını düşündüğü intikam planı izleyiciye aktarılacak.

Haksızlık karşısında asla boyun eğmeyen, hakkını sonuna kadar arayan başarılı bir avukat olan Umut,  ailesinin kaderini değiştiren iş adamı Aslan beyden yaptıklarının hesabını sormak, onlardan çalınan geleceği geri almak için yıllarca plan yapar. Planını hayata geçirdiğinde karşısında düşmanının zeki ve güçlü kızı Çiçek'le karşılaşır. Kimin kimi Tuzak'a düşüreceği büyük bir bilmeceye dönüşecektir.

Haftalık dizi programı sayfamızdan hangi gün hangi dizi yayınlanıyor kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

14-09-2023
Yorumlar