Ömer Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Star Tv ekranlarının yeni dizisi olan Ömer çarpıcı konusu ve oyuncularıyla dikkat çekiyor. Dizi OGM tarafından yabancı bir diziden uyarlanıyor.

Star Tv ekranlarında yayınlanan ve yabancı bir diziden uyarlanan Ömer Dizisi OGM Pictures tarafından hazırlanıyor. Son dönemlerin en çarpıcı konularından birini ekrana taşıyacak dizi İsrail yapımı olan ve Netflix’te yayınlanan Shtizel adlı diziden uyarlanmış durumda. Oyuncu kadrosu ve konusuyla dikkatleri çeken dizinin senaryosunu Gülizar Irmak kaleme alırken dizinin yönetmen koltuğunda ise Cem Karcı oturuyor. Seyircinin heyecan ve merakla takip ettiği dizinin en çok dikkat çeken tarafı ise ünlü oyuncu Barış Falay’ın bir camii imamı ve oğlu karakterini canlandıracak genç oyuncu Selahattin Paşalı’nın ise aynı camide müezzin olması oldu. Bugüne kadar seyircinin değişik karakterlerde görmeye alıştığı Barış Falay’ın bir cami imamına hayat verecek olması oldukça dikkat çekti ve merak uyandırdı.

Ömer Dizisi Konusu Ne?

Dijital yayın platformu Netflix’te yayınlanan ve bir İsrail yapımı olan Shtizel adlı diziden OGM tarafından Star Tv’ye uyarlanan Ömer dizisinin konusu oldukça çarpıcı. Seyircinin de merak ettiği dizide bir camii imamının oğlu ve bir kadın arasında yaşanan aşk konu ediliyor. Dizide, Ömer, yıllar sonra terk ettiği mahallesine geri dönen Gamze (Gökçe Bahadır) ve mahalledeki camii hocasının oğlu Ömer’in tüm imkansızlıklara rağmen tutunacakları aşklarını konu ediniyor. Dizinin orijinali olan Shtisel’de de, Kudüs’ün Ortadoks bir mahallesinde hayatlarını sürdüren Haredi ailesi, günlük yaşamın getirdiği sıkıntılarla uğraşmaktadır. Babası ile vefat eden annesinin üzüntüsünü hisseden Akiya yeni bir iş bulup çalışmaya başlar. İş yerinde tanıştığı Elishaya adlı kadın ile aralarında bir aşk yaşanmaya başlanır. Her iki dizide de ailelerin tutuculuğuna karşı dizinin ana karakterinin aşkı için mücadele etmesi dikkat çekiyor.

Ömer Dizisi Oyuncu Kadrosu

Star Tv ekranlarının yeni dizisi Ömer yayınlanan fragmanları ve ilginç ve çarpıcı konusuyla dikkatleri çekiyor. Dizide birbirinden ünlü isimler yer alıyor. Dizide yer alan oyuncular ve canlandırdıkları karakterler ise şöyle;

-          Selahattin Paşalı (Müezzin Ömer)

-          Barış Falay (Cami Hocası Reşat, Ömer’in babası)

-          Gökçe Bahadır (Gamze, Ömer’in sevgilisi)

-          Muharrem Türkseven (Sadık)

-          Zerrin Sümer (Nezahat, Ömer’in annesi)

-          Metehan parıltı (Tuna, Gamze’nin oğlu)

-          Gamze Karaduman (Şükran)

-          Emre Taşkıran (Hakan)

-          Merve Dizdar

-          Onur Bilge

-          Melike Güner (Çiçek) ve

-          Gülçin Kültür

25-12-2022
Yorumlar