Ömer dizisi Nerede çekiliyor?

Tanıtımında sosyal medyada gündem olan cami Üsküdar ‘da bulunan Büyük Selimiye Camisi ‘dir. Büyük Selimiye Cami, meşhur Selimiye Kışlası yanındadır

Ömer dizisinin yapımcısı kim? Dizinin senaryosunu kim kaleme alıyor? Dizi nerede ve hangi mekanlarda çekiliyor? Oyuncu kadrosunda hangi isimler bulunuyor? Ömer dizisi uyarlama mı, özgün bir senaryo mu? Ne zaman yayınlanıyor?

Ömer dizisi Nerede çekiliyor?

9 Ocak pazartesi günü saat 20.00 ‘de il bölümü yayınlanacak Ömer dizisi merak ve ilgiyle bekleniyor.

Star TV için çekilen OGM Picures imzalı ‘Ömer dizisi dünyanın gözbebeği İstanbul ‘un farklı semt ve mahallelerinde  özellikle Üsküdar ‘da çekiliyor. Tanıtımında sosyal medyada gündem olan camii Üsküdar ‘da bulunan Büyük Selimiye Camii ‘dir. Büyük Selimiye Camisi, Tarihi Selimiye Kışlası ‘nın hemen yanındadır. Dikkatli seyirciler caminin arkasında görülen Selimiye Kışlası ‘nı ve Marmara Denizi ayrıntısını fark etmişlerdir. Dizi çekimlerinin yapıldığı bir başka cami yine Üsküdar ‘da bulunan Valide Atik Camisi. Çekimler sadece bu tarihi ve göz alıcı camilerde değil aynı zamanda Üsküdar ‘daki cafelerde, evlerde ve sokaklarda da çekimler yapıldı. İlerleyen bölümlerde daha başka semt ve mahallelerde çekimler devam edecektir.

Dizinin yönetmeni ve senaristi kim?

Cem Karcı ‘nın yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin senaristi Gülizar Irmak.Ömer Dizisi ‘nin uyarlandığı netflix’in Shtisel dizisinde Yahudi kültürü anlatılıyordu; özellikle de Kudüs’te de yaşayan ve farklıkültürleri olan Hasidiklerleri anlatan dizi de Hasidik bir ailenin yaşadıklarına yer veriliyordu.

Ömer Dizisi Oyuncuları

Selahattin Paşalı (Müezzin Ömer)

Barış Falay (Reşat)

Merve Dizdar (Gamze)

Gökçe Bahadır (Gamze)

Muharrem Türkseven (Sadık)

Zerrin Sümer (Nezahat)

Metehan Parıltı (Tuna)

Gamze Karaduman (Şükran)

Emre Taşkıran (Hakan)

Emir İshak Duran (Ömer’in Küçüklüğü)

Melike Güner (Çiçek)

Gülçin Kültür

Onur Bilge

İrem Tokat

Serpil Gül

Ali Efe Altunbaş

Canberk Gültekin

Ediz Metin

Çağla Naz Kargı

Merve Dizdar kimdir?

Ömer dizisinin oyuncu kadrosunda kadın başrol oyuncusu olarak yer alacak Merve Dizdar Masumlar Apartmanı dizisinde hayat verdiği Gülben karakteri ile tanınmıştır. Merve Dizdar 25 Haziran 1986 İzmir doğumludur. 36 yaşının içinde olan Merve Dizdar Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde tiyatro bölümü mezunudur. Vatanım Sensin, Mucize Doktor dizileri ve Eltilerin Savaşı filminde de başarı ile yer alan Merve Dizdar  1.67 cm boyunda ve 54 kg ağırlığındadır. Merve Dizdar Gürhan Altundaşar ile evli idi. Anlaşamayan sempatik çift maalesef ayrılarak hayranlarında hayal kırıklığına neden oldular.

30-12-2022
Yorumlar