Kuruluş Osman’ın Nikola’sı Erkan Avcı Diziden Ayrıldı Mı?

Atv ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Kuruluş Osman’ın Nikola’sı Erkan Avcı diziden ayrıldı mı? Ne zaman ayrılacak? Neden Ayrılacak? İşte merak edilenler…

Kuruluş Osman, Atv ekranlarının Bozdağ film imzalı TRT1 de yayınlanmış başrolünde Engin Altan Düzyatan’ın rol aldığı 4 sezon sürmüş ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisinin devamı niteliğinde çekilen dizisidir. İlk bölümü ile 20 Kasım 2019 yılında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinin başrollerini de Burak Özçivit, Yıldız Çağrı Atiksoy, Özge Törer, Erkan Avcı ve Serhat Kılıç paylaşıyor. Yapımcılığını ve öyküyü oluşturucusu Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Metin Günay ve Ahmet Yılmaz’ın oturduğu, Senaryosunu Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Aslı Zeynep Peker Bozdağ ve Ozan Bodur’un kaleme aldığı dizi, yayınlandığı ilk günden bu yana reyting rekorları kırmayı başarıyor. 3 sezondur Atv ekranlarında her Çarşamba yayınlanan Kuruluş Osman 4. Sezonda da ekranlarda olmanın vizesini garantilemişken, diziden ardı ardına sezon sonu yaklaştıkça diziye veda eden isimler oluyor. Dizinin önemli karakterlerinden bir olan Nikola Kuruluş Osman dizisine veda mı ediyor? Kuruluş Osman dizisinde Nikola karakterine hayat veren Erkan Avcı diziden ayıldı mı? İşte merak edilenler…

 

Kuruluş Osman’ın Nikola’sı Ölüyor Mu?

3 sezondur ekranların en iyi dizileri arasında yer alan Kuruluş Osman’ı reytingleri alt üst etmeye devam ederken, dizide önemli bir veda mı yaşanacak. Kuruluş Osman’ın Nikola’sı ölüyor mu? İzleyiciler merak ediyor.

Şuana kadar 93 bölüm ekranlara gelen Kuruluş Osman’da İnegöl için fetih zamanı! Osman Bey ile İnegöl Tekfuru Nikola arasında savaş başlıyor. Nikola, bu savaş sırasında Osman bey ve arkadaşları tarafından inegöl kalesini feth ettikleri sırada öldürülüyor.

 

Erkan Avcı Kuruluş Osman Dizisinden Ayrıldı Mı?

Başrolünü Burak Özçivit’in oynadığı Kuruluş Osman dizisinde Nikola rolüne hayat veren Erkan Avcı fenomen diziye veda edecek.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre, Başarılı performansı ile tanınan bugüne kadar rol aldığı Karadayı, Çukur, Payihat Abdülhamit gibi dizilerde ve çok sayıda filmdeki etkili oyunculuğuyla kendisine hayran bırakan Avcı, 2 yıl sonra Kuruluş Osman’dan ayrılacak.

Kuruluş Osman dizisinin 18 Mayıs Çarşamba günü yayınlanacak 94. Bölümü ile Nikola karakterine hayat veren Erkan Avcı diziden ayrılacak.

 

Tarihte Aya Nikola Kimdir? Nasıl Öldü?

Aya Nikola, Bilecik, İnegöl tekfuru olarak bilinen bir asker ve devlet adamıdır. 1278 yılında 2. Andronikos tarafından İnegöl’e Tekfur olarak gönderilmiştir.

Tekfur Ne? Bizans İmparatorluğu’nda valilerle Anadolu’daki ve Rumeli’deki Hıristiyan beylerine verilen ad.

 

Aya Nikola, Ertuğrul Gazi’nin vefatının ardından, Osman Gazi ve Dündar Bey arasındaki beylik münâkaşasından faydalanarak, Türkmen halkına istilalara uğratarak toprak kazanmak istemiştir.

 

Aya Nikola, yıllarca İnegöl Kalesini muhafaza eden Osman Bey’in Beylik hâline geldiği haberini almıştır. 1287 yılında Osmanlı Beyliği ve ordusu gittikçe kuvvetlenmiş vaziyette olup 350 süvari ile Karacahisar Kalesini aynı sene içerisinde feth etmiştir. Yarhisar, Bilecik bölgelerini de ele geçirince gittikçe kuvvetlenen Osmanlı Beyliği 1299 yılında başta Turgut Alp olmak üzere pek çok Kayı gazileriyle İnegöl Kalesine yönelerek hem İnegöl kalesini feth etmiş hem de İnegöl Tekfuru Aya Nikola öldürülmüştür.

 

Ayrıca, İnegöl savaşında Osman Bey’in ağabeyi Gündüz Bey 60lı yaşlarında şehit düşmüştür.

 

Erkan Avcı Kimdir?

Erkan Avcı, 17 Aralık 1982 tarihine Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Oyuncu olan Erkan Avcı Mimar Sinan Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Atv ekranlarında yayınlanmış Karadayı dizisi ile tanınmış ve dizide oynadığı Barut Necdet karakteri ile ünlenmiştir.

2011 yılında ‘Zenne’ filminde Ahmet rolü ile 48. Altın portakal Film Festivali’nde ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’ne hak kazanmıştır.

 

Erkan Avcı Dizileri ve Filmleri

2006 – Köprü (Hasan - Dizi)

2007 – Ayrılık (Yunus - Dizi)

2007 – Kurtlar Vadisi Pusu (Gürhan - Dizi)

2009 – Acemi Müezzin (Cemal - Dizi)

2019 – Sakarya- Fırat (Ethem Tekintaş - Dizi)

2011 – Can (Ali - Sinema)

2011 – Gişe Memuru (Afar Şoför 2 - Sinema)

2011 – Zenne (Ahmet - Sinema)

2012 – Uzun Hikaye (Selami - Sinema)

2012 – Karadayı (Barut Necdet - Dizi)

2016 – Cesur ve Güzel (Korhan Korludağ - Dizi)

2018 – Payitaht Abdülhamid (Fehim Paşa - Dizi)

2018 – Müslüm (Bahtiyar - Sinema)

2018 – Çukur (Çeto - Dizi)

2019 – Şampiyon (Zafer - Dizi)

2020 – Kuruluş Osman (Aya Nikola -Dizi)

 

16-05-2022
Yorumlar