Kaderimin Oyunu Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Star TV ekranlarında başlamasına çok kısa bir süre kalan Kaderimin Oyunu dizisinin konusu, oyuncu kadrosu ve karakterleri.

MGN Medya imzasıyla Star TV'den ekrana gelecek Kaderimin Oyunu için geri sayım sürüyor. Kadrosu ve hikayesiyle dikkat çeken dizide başrolleri Öykü Karayel, Akın Akınözü, Sarp Apak ve Meriç Aral paylaşıyor. Drama türündeki dizinin yönetmenliğini Emre Basaşasak yapıyor, senaryosunu Sırma Yanık kaleme alıyor. Yapımcılığı ise Nazli Heptürk üstleniyor.

Kaderimin Oyunu konusu

Üvey annesiyle yaşamak zorunda kaldığı çocukluğu boyunca büyük zorluklar yaşayan Asiye, 17 yaşına bastığında evden kaçar. Her şeyi geride bırakarak umut dolu bir gelecek için birbirlerine deli gibi aşık olan Cemal ile Asiye evlenirler. Başta her şey rüya gibi başlar. Her ne kadar Refah içerisinde olmasalar da bir şekilde bellerini doğrultabilmişlerdir. Sonrasında çocukları Nergis ve Umut dünyaya gelir. Yaşanan maddi imkansızlıklar baş göstermeye başlayınca evlilikleri sarsılmaya başlar. Cemal, karısı ve çocuklarını terk ederek yeni bir hayata başlar. Zengin bir aileden gelen Helin, Cemal'i ailesinden çekip koparır. Asiye ise çocuklarıyla kalakalır. Bundan böyle tek başına mücadele edecektir. Ummadığı anda hayat karşısına Mahir'i çıkarır ve her şey kökünden değişir.

Kaderimin Oyunu oyuncu kadrosu

Öykü Karayel (Asiye)

20 Ağustos 1990 tarihinde dünyaya gelen Öykü Karayel'in doğum yeri İstanbul'dur. Kenter Tiyatrosu'nda eğitiminin hemen ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde eğitimini sürdürdü. 2010 yılında Güzel Şeyler Bizim Tarafta isimli tiyatro oyunuyla dikkat çekti. Oyundaki rolüyle en iyi genç tiyatrocu seçildi. 2011 yılında rol almaya başladığı Kuzey Güney dizisindeki Banu karakteriyle büyük bir çıkış yakaladı. Daha sonra Kara Para Aşk, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Kalp Atışı, Muhteşem İkili ve Bir Başkadır dizilerinde rol aldı. Ayrıca Bulantı, Toz, İşe Yarar Bir Şey ve Put Şeylere gibi sinema filmlerinde boy gösterdi.

Asiye karakteri: Hayatında büyük zorluklara göğüs germiş, her şeyi bir başına başarmıştır. Bundan bir dakika bile şikayet etmemiş ve hayat mücadelesini sürdürmüştür.

Akın Akınözü (Cemal)

Akın Akınözü, 22 Eylül 1990 tarihinde başkent Ankara'da dünyaya geldi. California Berkeley Üniversitesi Matematik bölümünden mezun olmasının ardından oyuncu olmaya karar verdi ve oyunculuk eğitimi aldı. İlk rol aldığı yapım 2014 yılında Azrail filmi oldu. Muhteşem Yüzyıl Kösem, Arkadaşlar İyidir, Aslan Ailem, Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol aldı. Kariyerindeki patlamayı Hercai dizisiyle yaptı.

Cemal karakteri: Asiye'yi ilk gördüğü anda aşık olmuş ve sonrasında birlikte bir yuva kurmuşlardır. Sonrasında işler hiç düşünmediği yerlere gitmiştir. 

Sarp Apak (Mahir)

11 Kasım 1981 tarihinde hayata gözlerini açan Sarp Apak, Diyarbakır doğumludur. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü'nden mezun oldu. Öğrencilik döneminde En Son Babalar Duyar dizisine konuk oldu. Ağır Roman isimli tiyatro oyunundaki başarısı ona BKM'nin kapılarını açtı. Organize İşler dizisinde küçük bir rolü üstlendi. Avrupa Yakası'nda canlandırdığı Gazanfer rolüyle akıllara kazındı. Mahsun Kırmızıgül imzalı Beyaz Melek ve Güneşi Gördüm filmlerinin yanı sıra O... Çocukları filminde rol aldı. Yedi Kocalı Hürmüz, Yeraltı, Karışık Kaset, Yaktın Beni rol aldığı filmler oldu. Kavak Yelleri, Yalan Dünya ve Jet Sosyete gibi dizilerde de rol aldı.

Mahir karakteri: Yakınlarını her zaman koruyup kollayan, onları asla yarı yolda bırakmayan bir adamdır.

Meriç Aral (Helin)

Meriç Aral, 17 Kasım 1988 tarihinde İstanbul'da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmasının ardından avukatlık stajı sırasında mesleğini bırakarak dizi ve sinema sektörüne geçiş yaptı. Film asistanı olarak çalışan Meriç Aral, 2012 yılında Sultan dizisiyle birlikte oyunculuğa başladı. 2013 yılında Medcezir dizisinde canlandırdığı Hale karakteriyle tanınırlık kazandı. Yüksek Sosyete, Söz ve Kırmızı Oda dizilerinde rol aldı. Hesapta Aşk, Cingöz Recai, Yanımda Kal ve Biz Böyleyiz ise rol aldığı sinema filmlerinden bazıları.

Helin karakteri: Büyük bir servetin içine doğmuş, hayatı boyunca isteyip de sahip olamadığı hiçbir şey yoktur.

24-11-2021
Yorumlar