Cuma dizileri neler? Cuma yayın akışlarında hangi diziler var?

Cuma dizileri pek çokları tarafından merak ediliyor. TV yayın akışlarına göre bu akşam hangi diziler var? Cuma günü dizileri karşınızda.

Cuma dizileri hafta sonu öncesinde akşamını ekran başında değerlendirmeyi tercih edecek seyirciler tarafından izlenecek. Cuma günü hangi diziler var diye merak edenlerin sayısı bir hayli fazla. FOX TV, ATV, Kanal D, Star TV, TV8, TRT 1, Kanal 7 kanallarının yayınladığı Cuma tv yayın akışları doğrultusunda bu akşam hangi diziler var?

CUMA DİZİLERİ (27 OCAK CUMA 2023)

KANAL PROGRAM / BÖLÜM SAAT
TRT 1 BARBAROS HAYRETTİN 6. BÖLÜM

20:00

SHOW TV

KIZILCIK ŞEBETİ 14. BÖLÜM

20:00

STAR TV

YALI ÇAPKINI 19. BÖLÜM 20:00

ATV

ATEŞ KUŞLARI 3. BÖLÜM 20:00

CUMA DİZİLERİ KONULARI

Barbaros Hayrettin Konusu

Geçtiğimiz sezon TRT 1 ekranlarında yayınlanan Barbaroslar Akdeniz'in Kılcı dizisinin devam dizisi olan Barbaros Hayrettin Sultanın Fermanı dizisi ünlü denizci Barbaros Hayrettin Paşa'nın hikayesini ve Sultan Süleymanın devrini anlatmaktadır. Barbaros Hayrettin Paşa'nın 40'lı yaşlarını anlatan dizi Akdeniz'in bir Türk Gölü haline getirilmesi için verilen mücadeleyi ekrana taşıyor. Özellikle Kanuni Sultan Süleyman'ın buyruğu ile başka devletlere ve Akdeniz'de faaliyet gösteren korsanlara sefer düzenleyen Barbaros Hayrettin Paşa'nın adının duyulmasını sağlayan, dönemin hikayesini ekrana taşıyacak olan dizide Sultan Süleyman'ın Fermanı temel alınmaktadır. Özel olarak kurulan platoda çekilen deniz sahneleri kadar karada geçen savaş sahnelerinin de dikkatleri çektiği dizi, dönem dizisi seven seyircinin beğenisini kazandı. ES Film tarafından hazırlanan aksiyon, savaş ve dram sahneleriyle dikkatleri çeken dizi İstanbul'da özel olarak kurulan bir platoda çekilmektedir. Başrolünde Barbaros Hayrettin Paşa karakteri olarak Tolgahan Sayışman'ın yer aldığı dizi kanalın iddialı projeleri arasında yer almaktadır.

Yalı Çapkını konusu

Yalı Çapkını dizisi Antep'in köklü ailelerinden Korhanlar'ın şeker hastası olma sebebiyle el bebek gül bebek yetiştirilen, üniversite eğitimini de yurtdışında aldığı için gelenek göreneklerinden uzaklaşan küçük oğulları Ferit'in çapkınlıklarını konu alıyor.

Halis Ağa torununun taşkınlarının üstesinen gelemediğini fark edince onu kendi memleketinden helal süt emmiş biriyle evlendirme kararı alır.  Ferit evlenmek istemese de dedesinin sözünü ikiletmez. Halis Ağa Ferit'e uygun bir eş bulması için İfakat'i görevlendirir. Korhan ailesinin gelini olmaya uygun bulunan Suna'nın isteme töreninde yaşanacak sürpriz hem Suna'yı hem de kardeşi Seyran'ın hayatını derinden etkileyecektir.

Kızılcık Şerbeti konusu

Kızılcık Şerbeti, Doğa (Sıla Türkoğlu) ve Fatih'in (Doğukan Güngör) hikayesini konu alıyor. İki farklı kültür ve yaşam standardına sahip aileye sahip olan Doğa ve Fatih yıldırım nikahıyla evlenirler. Evlendikten sonra tüm sorun ve sıkıntıları arkalarında bırakacağına inanan çift evliliğin ardından gelişen olaylarla kendilerini büyük bir çıkmazın içinde bulacaklar.

İyilik Konusu

Güney Kore yapımı The Queen's House'tan uyarlanan İyilik dizisinde mutlu bir ailenin bir anda tersine giden hayatları konu ediliyor. Dizide Neslihan (Hatice Şendil) dışardan bakıldığında muhteşem bir hayat sürmektedir. Ancak Neslihan bu kusursuz gibi görünen hayatının bir yerinde çok sevdiği eşi Murat (İsmail Demirci) tarafından uzun zamandır aldatıldığını öğrenir. İki çocukları olan çift bundan sonra ne yapacaktır? Neslihan bu travmadan nasıl kurtulacak ve eşini ve yuvasını yeniden kazanmak için neler yapacaktır?

27-01-2023
Yorumlar