Cezailer Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

GAİN dijital platformunda yayınlanacak başrollerini Yiğit Özşener ve Rıza Kocaoğlu’nun paylaştığı Cezailer dizisi konusu ne? Oyuncu kadrosunda kimler var?

Türkiye’nin önde gelen yapım şirketlerinden Most Yapım’ın imzası ile Gain dijital platformu için yeni bir dizi çekildi. Terapist, Bizi Ayıran Çizgi, 10 Bin Adım, Aslında Özgürsün ve Etkileyici gibi başarılı yapımlara imza atan Most Productions son olarak başrollerini Yiğit Özşener ve Rıza Kocaoğlu’nun paylaştığı Cezailer dizisini yayınlamaya hazırlanıyor. Dijital içerik platformu GAIN için hazırlanan dizinin yönetmen koltuğunda Murat Can Oğuz’un otururken, dizinin senaryosunu Ayberk Çınar ve Murat Can Oğuz’un kaleme alıyor. Başarılı işlere imza atan Gain özellikle Aslında Özgürsün ve 10 Bin Adım ile büyük ses getirdi. Bu yapımların dışında ‘Etkileyici’nin 2. Sezonu, ‘Ayak İşleri’nin 3. Sezonu, ve İstanbul Film Festivali’nde yarışan ‘Çilingir’ filminin de her bölümde farklı oyuncuların rol alacağı konsept projesi çekildi. Şuana kadar ise, Dayı Show, Orta Kafa Aşk, Bizi Ayıran Çizgi, Vedat Milor İle En İyisi, Ahmet Mümtaz Taylan’la İstanbul Hesabı, MFÖ Belgeseli gibi birçok dizi, film, program ve belgesel yayınlanmıştır. Yine platformun iddialı yapımlarından olmaya aday Cezailer dizisine ait detaylar merak ediliyor. Cezailer dizisinin konusu ne? Oyuncu kadrosunda kimler var? İşte diziyle ilgili detaylar…

Cezailer Dizisinin Konusu Ne?

Dram türündeki konusu ile dikkatleri üzerine çeken Cezailer dizisi, adını akıl hastanesinde cinayet işleyenlerin konulduğu koğuştan alıyor. Akıl hastanesinde cinayet işleyen bir grup insanın konulduğu koğuşta yaşayacakları olaylar izleyici ile buluşacak ve hastanedeki kişilerin terapistlik, hastalıklı ve suça karışmış durumları anlatılacak. 

ABD’de 1969 yılında gerçekleştirilmiş kariyeri için bilim tarihinin en sarsıcı deneylerinden olan Rosenhan Deneyi’nin, Türkiye’de tekrarlanmasıyla yaşananları konu alıyor.

Cezai ehliyeti olmayanları psikiyatri kliniğinde ağırlayan cezailer koğuşuna konuk olacağımız dizide manik depresyon, şizofreni, Alzheimer ve kleptomani hastaları ile dolu bir klinikte yaşananlar anlatılıyor. Dizide kendi ile birlikte aklı başında yedi arkadaşıyla ülkenin dört bir yanındaki farklı psikiyatri hastanelerine yatıp doktorların kendilerini gerçekten hasta olanlardan ayırt edebilmelerini bekleyen David Rosenhan’ın sarsıcı deneyini psikiyatr Mert Güngel Türkiye’de yinelemek istedi. 2 hafta orada kalmak üzere girdiği hastanede mahsur kalmasıyla başından geçen olayları konu alıyor.

Dizi, normal dediğimiz şeyin sınırları nerede başlayıp nerede bitiyor? klinik duvarlarının öte yanındaki hayata karanlığın ve komedinin iç içe olduğu hayatımızda ne kadar uzak ne kadar yakınız? Sarsılmaz sandığımız ‘gerçekliğimiz’ kendi kurguladığımız bir hikâye olabilir mi? Bize en kabul edilemez davranışlarımızı karakterimiz mi yaptırıyor yoksa tüm bunların sorumlusu yaşadıklarımız ve travmalarımız mı? Sorularını izleyiciye sorgulatıyor.


Cezailer Dizisi Oyuncu Kadrosu

Haziran ayında çekimleri başlayan ve tamamlanan Cezailer dizisi 29 Eylül 2022’de Gain platformunda 6 bölümlük ilk sezonu ile ekranlara gelecek. Dizinin oyuncu kadrosunda Yiğit Özşener, Rıza Kocaoğlu, Hayal Köseoğlu, Esra Bezen Bilgin, Onur Ünsal, Hakan Karsak, Şerif Erol, Ushan Çakır, Görkem Kesal ve Cem Zeynel Kılıç rol alıyor.

Cezailer Dizisi Oyuncu ve Karakterleri


Yiğit Özşener – Psikiyatrist Dr. Mert Günel


Rıza Kocaoğlu – Klinik Şefi Menderes


Esra Bezen Bilgin – Psikiyatrist Dr. Gamze


Hayal Köseoğlu – Hemşire Simge


Hakan Karsak


Onur Ünsal


Ushan Çakır


Şerif Erol


Görkem Kasal

Cem Zeynel Kılıç

12-09-2022
Yorumlar