Bulutların Üstünde filmi 8 Eylül’de beyazperdede

Bir gazetede  muhabir olarak çalışan Gökhan’ın ıssız bir yerde telefonu ve arabası bozulur. Saatlerce bekler ama ne gelen vardır ne giden. Bir zaman sonra aniden birisi belirir.

Bulutların Üstünde filmin yapımcılığını kim yapıyor? Bulutların Üstünde filminin başrolünde kimler var? Filmin konusu kim?Filmin yönetmeni ve senaristi kim? Filme kimler katkı sundu? Bulutların Üstünde filmi ile ilgili merak ettikleriniz ve daha fazlası yazımzın içeriğinde. İşte detaylar …

Bulutların Üstünde filmi 8 Eylül’de beyazperdede

Uşak’ta çekilen dram – komedi tarzındaki Bulutların Üstünde filmi 8 Eylül’de beyazperde yolculuğu başlıyor. Başrollerinide Ruhi Sarı ve Cemal Hünal’ın yer aldığı filmi Deniz Çınar yazıp yönetti. Bir gazetede  muhabir olarak çalışan Gökhan’ın(Cemal Hünal) ıssı bir yerde telefonu ve arabası bozulur. Saatlerce bekler ama ne gelen vardır ne giden. Belli bir zaman sonra aniden yürüyen birisi belirir. Lakabı Bulut Avcısı olan Barış(Ruhi Sarı) ile yolları kesişir ve başlarından birbirinden ilginç ve değişik olaylar konu ediniliyor. 

Karakterler iletişimde zorluk yaşıyor

Filmin başrolünde oynayan usta sanatçı Ruhi Sarı,  Bulut Avcısı lakabı ile ilginç bir kişiliğe hayat veriyor. Ruhi Sarı film ile ilgili olarak : “Filmde canlandırdığımız karakterler iletişimde zorluk çekiyor ama bu çektiğimiz zorluk seyirciye tebessüm ettirecek. Durum komiği ve iç dünyaya yolculuk yaptıran şiir gibi bir film oldu. Biz Cemal ile iyi bir takım arkadaşıyız. Daha evvel de birçok projede bir arada çalıştık. Bu durum aramızda çok büyük bir avantaj oldu. Filmi izleyenler kendi hayatlarına dair sordukları pek çok sorunun cevabını da bulacaklar diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

Şiir gibi bir film oldu

Film çekimlerinden çok keyif aldığını söyleyen ünlü oyuncu Cemal Hünal;”Filmde canlandırdığımız karakterler iletişimde zorluk çekiyor ama bu çektiğimiz zorluk seyirciye tebessüm ettirecek. Durum komiği ve iç dünyaya yolculuk yaptıran şiir gibi bir film oldu. Biz Cemal ile iyi bir takım arkadaşıyız. Daha evvel de birçok projede bir arada çalıştık. Bu durum aramızda çok büyük bir avantaj oldu. Filmi izleyenler kendi hayatlarına dair sordukları pek çok sorunun cevabını da bulacaklar diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Film tamamen Uşak’ta çekildi

Yapımcılığını Çınar Yapım’ın üstlendiği ve Uşak İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nün katkıları ile bütünü Uşak’ta çekilen film daha önce Temmuz ayında vizyona girecek diye bekleniyordu. Uşak’ın tanıtımında çok önemli olarak görülen filmi özellikle Uşaklılar ilgi ve merakla bekliyor. 

07-09-2023
Yorumlar