Bu hafta Vizyona Giren Filmler (5 Ağustos 2022 Cuma)

5 Ağustos Cuma 2022 tarihinde hangi filmler vizyona giriyor? Yaz aylarının tam ortasını yaşadığımız bu günlerde sinemaseverler hangi filmlerle buluşacak?

Bu haftada birbirinden ilginç ve çarpıcı filmlerin yanı sıra pek çok yerli filminde sinema severlerle buluşuyor. 5 Ağustos Cuma günü vizyona girecek filmleri araştıran sinema severler için bu hafta vizyona girecek filmleri derledik. İşte 5 Ağustos Cuma günü hangi filmlerin vizyona girecek yerli ve yabancı filmlerin listesi!

Bu hafta Hangi Filmler Vizyona Girecek?

Yaz aylarının sıcak geçen günleri sinema severleri sinema salonlarını doldurmaktan alıkoyamıyor. Uzun süren pandeminin etkisiyle salonlar boş seanslarla geçerken yeni yeni dolmaya başlayan koltuklar yeni filmler için seyircisini bekliyor. İşte vizyona girecek yeni filmler!

Kızıl Kitap

Bu hafta 5 Ağustos Cuma vizyona girecek filmler içinde ilgi çeken yapımlardan biri olan Kızıl Kitap korku türünde bir yapım. Film oyun oynamak isterken kendilerini korkunç bir kabusun tam ortasında bulan üç arkadaşın korku dolu hikayesini anlatıyor.

Suikast Treni

Aksiyon – Gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda ünlü isim Brad Pitt, Joey King ve Aaron Taylor – Jahson yer alıyor. Film, Tokyo’da bir terende birbirinden farklı nedenlerle birbirlerini öldürmeye çalışan bir grup suikastçinin hikayesini anlatıyor. Film bu hafta vizyona girecek filmlerin en iddialısını oluşturuyor.

Nobita’nın Küçük Yıldız Savaşçıları 2021

Yerli bir film olan ve macera – animasyon türündeki film, küçük bir roket alan Nobita’nın, aldığı bu roketle birlikte beklenmedik olaylarla karşılaşmasını anlatmaktadır.

Çiykinley

Animasyon – Aile türünde olan bu haftanın bir diğer filmi de daha çok çocuklara hitap etse de yetişkinleri de etkisi altına alacak gibi görünüyor. Oggly ailesi yeni bir ev arayışındadırlar. Ancak bu onlar için pek kolay bir şey değildir. Çünkü Oggly ailesinin kokusu yüzünden kimse onları istememektedir. Ancak onlar bu sefer dünyadaki yerlerini keşfetmeye kararlıdır.

Doğmamış

Korku türündeki filmlerden biri olan Doğmamış yine korku severleri vizyona çekmeyi hedefliyor. Film eski bir fabrikada açıklanamayan olayları odak noktasına almaktadır. Eski fabrikada meydana gelmeye başlayan sıra dışı olaylar fabrikanın güvenlik görevlisinin de içinde olduğu büyük bir maceraya dönüşmek üzeredir.

Afarid

Yerli yapımlardan biri olan ve korku türünde olan Afarid, ortak bir plato işleten Serkan ve Koray’ın hikayesine odaklanıyor. İkili bir gece internetten tanıdıkları Simay adındaki genç bir kadın ve arkadaşlarını eğlenceli bir gece geçirmek için platoya davet ederler. Ancak platoda yalnız değillerdir.

The Affair

Dram türünde olan film bu haftanın etkileyici filmlerinden biri olarak dikkatleri çekiyor. Filmde kadın erkek ilişkilerini her iki tarafında perspektifinden ele alıyor.

Prey

Gerilim ve aksiyon türünde olan film 300 yıl önce Comenche topraklarında geçen bir hikayeyi konu alıyor. Savaşçı Naru kabilesini oldukça gelişmiş bir uzaylıya karşı korumaya çalışmaktadır.

02-08-2022
Yorumlar