Balkan Ninnisi Oyuncu Kadrosu

İlk bölümüyle TRT 1 ekranlarında seyirciyle buluşan Balkan Ninnisi seyirciden tam not aldı ve ilk bölümü çok sevildi. Peki dizide hangi oyuncular yer alıyor?

TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve salı akşamları ekrana gelen yeni dizi Balkan Ninnisi ilk bölümüyle seyirciden tam not aldı. Yayınlanan ilk bölümde oldukça iyi bir reyting alan dizi kanalın umut bağladığı yapımlar arasında yer alıyor. Makedonya’da çekilen ve burada yaşayan Balkan Türklerinin ve birlikte yaşadıkları Makedon ve Arnavutların ilişkisini komedi ve dram türünde anlatan dizide biri Türk biri Makedon iki gencin aşkı dizinin merkezinde yer alıyor. Ailelerinin evlenmesine karşı oldukları Ertan ve Jovanka tüm olumsuzluklara karşın aşklarından ve hayallerinden vazgeçmeyecekler ve buna da ailelerini ikna edeceklerdir. Eğlenceli, romantik ve dram türünde hikayesi olan Balkan Ninnisi oyuncu kadrosunda da birbirinden ünlü isimler yer alıyor.

Balkan Ninnisi Oyuncuları Kimler?

TRT 1 ekranlarında yeni başlayan Balkan Ninnisi dizisi ilk bölümüyle ekrana geldi ve sektörün önde gelenleri ve seyirci tarafından beğenildi. Dizide yer alan oyuncular Balkan Türklerinin hikayeleriyle seyirci karşısına çıkarken Makedonya’da yaşayan bir ailenin özelinde buradaki Türklerin arzuları ve hayalleri dramatik bir dille anlatılıyor. Dizide yer alan oyuncuların karakterleriyle tam olarak örtüşmesi de ayrıca çok beğenildi. Dizide yer alan isimler arasında

·         Erdal Özyağcılar (Köfteci Süleyman)

·         Özlem Türkad (Neriman)

·         Merih Öztürk (Jovanka)

·         Emre Bey (Ertan)

·         Gözde Çığacı (Gülsüm)

·         Hakan Boyav (Daniel)

·         Suzana Akbelge

·         Deniz Gürkan (Gülbahar)

·         Erman Saban (Hayati)

·         Süleyman Kara (Mustafa)

·         Mustafa Jasar

·         Kaan Turgut (Pavel)

·         Bedija Begovska

·         Elyesa Kaso gibi isimler yer alıyor.

Balkan Ninnisi Konusu Ne?

Balkan Ninnisi Makedonya’da yaşayan ve köftecilik yapan Süleyman’ın ailesinin hikayesini anlatmaktadır. Üsküp’te yaşayan Türklerin en büyük hayali yıllar önce yıkılan camiyi yeniden yapmaktır ancak bunun için bir mimara ihtiyaçları vardır. Köfteci Süleyman’ın yeğeni Ertan İstanbul’da mimarlık okumak için gelmiş ancak radyo televizyon okumuştur ve ailesinin ve Üsküp’teki tüm Türkleri hayal kırıklığına uğratmıştır. Şimdilerde Ertan Makedon radyosunda çalışmaya başlar ancak dayısı köfteci Süleyman buna karşıdır. Köfteci Süleyman ailesinden hiç kimsenin Makedonlarla bir ilişkisini istememektedir ancak Ertan bir Makedon kızı olan Jovanka’ya aşık olmuştur.

Balkan Ninnisi Nerede Çekiliyor?

TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan romantik komedi ve dram dizisi Balkan Ninnisi Makedonya’nın başkenti Üsküp’te çekilmektedir. Üsküp’te Taş Köprü ve tarihi çarşı ile Osmanlı zamanından kalma konakta çekilen dizi ayrıca Üsküp’ün tarihi ve doğal güzellikteki pek çok yerinde set kurmaktadır.

22-06-2022
Yorumlar