Balkan Ninnisi Neden Final Yapıyor ?

Her Perşembe TRT1’ de yayınlanan  Balkan Ninnisi  dizisinin bir türlü istenilen izlenme oranlarına ulaşamaması sonucu final yapacağı belirtildi

Balkan Ninnisi Dizisi’nden Üzen Haber! Balkan Ninnisi final mi yapıyor? Balkan Ninnisi Dizisi Bitecek mi? Balkan Ninnisi İstenilen Reytinglere ulaşamadığı için mi ekranlara veda ediyor? Ekranlarım sempatik Balkan dizisi reyting kurbanı mı?

‘Balkan Ninnisi’ Dizisi Neden Final Yapıyor?

21 Haziran 2022’de ilk defa ekranlara gelen, Uğur Uzunok ve Yalçın Arı ikilisinin yapımcılığını üstlendiği Balkan Dizisi’nin uzun süredir final yapacağı kulislerde konuşuluyordu.

Her Perşembe TRT1’ de yayınlanan  Balkan Ninnisi  dizisinin bir türlü istenilen izlenme oranlarına ulaşamaması sonucu final yapacağı belirtildi.

Balkan Ninnisi Dizisinin Konusu

Üsküp’teki Vardar Nehri’nin çok ilginç bir özelliği vardır. Nehrin bir tarafında Türkler ve Arnavutlar bulunurken öbür tarafında Makedonlar bulunmaktadır. Nehrin iki yakasını birleştiren Taş Köprü, Süleyman Usta’nın lezzetiyle meşhur köfteci dükkanın ismine de esin kaynağı olmuştur. Süleyman Usta ve ailesi nin iki oğlundan biri olan Ertan Türkiye’de yüksek tahsilini bitirdikten sonra yurduna geri döner. Öte yandan Ertan gibi yüksek eğitimini tamamlayıp yurduna geri dönen başka bir isim de Jovanna’ dır. Jovanna annesinin dayatmasıyla Viyana’da siyaset bilimi okumuştur. Üsküp’te de annesinin baskısı ile karşılaşmak istemeyen, daha özgür olmak isteyen genç  kız hayallerinin peşinden koşar.

Balkan Ninnisi Oyuncu Kadrosu

Erdal Özyağcılar/ Süleyman
Özlem Türkad/ Neriman
Merih Öztürk/ Jovanka
Emre Bey/ Ertan
Gözde Çığacı/ Gülsüm
Hakan Boyav/ Daniel
Suzana Akbelge
Deniz Gürkan/ Gülbahar
Erman Saban/ Hayati
Sarp Bozkurt/ Arif
Süleyman Kara/ Mustafa

Erdal Özyağcılar Kimdir?

Türk tiyatro, sinema, dizi film oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Erdal Özyağcılar, 1948'de Bursa, İznik'te dünyaya geldi.

Liseyi Bursa Erkek Lisesinde tamamlayan Erdal Özyağcılar, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisiyken ikinci sınıfta fakülteyi bırakıp İstanbul Belediye Konservatuarına girdi.

Kariyerinin ilk yıllarında Kenter Tiyatrosu ve Dormen Tiyatrosu'nun kadrolarında yer alan Eral Özyağcılar, Güzin Özyağcılar, Haşmet Zeybek, Ertuğ Koruyan ile birlikte Gazete Tiyatrosu'nu kurdu.

Sinema kariyerine 1966 yılında Atıf Yılmaz'ın Ölüm Tarlası adlı filmiyle başlayan Özyağcılar'ın sinema yolculuğu Kibar Feyzo (1978), Çöpçüler Kralı (1977), Yılanların Öcü (1985) gibi filmlerle devam etti. Bizimkiler (1989), Yabancı Damat (2004), Elveda Rumeli (2007) gibi TV dizilerinde ve çeşitli tiyatro oyunlarında rol aldı. 1986 yılında 23. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü aldı. 1975'te girdiği İstanbul Şehir Tiyatroları'ndan emekli oldu.

20-12-2022
Yorumlar