Balkan Ninnisi Dizisi Nerede Çekiliyor?

TRT1 ekranlarında 21 Haziran akşamı yayınlanacak Erdal Özyağcılar’lı Balkan Ninnisi dizisi nerede çekiliyor? Hangi ülkede? Dizide yer alan Taş Köprü nerede?

TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşacak Balkan Ninnisi dizisi hangi ülkede, nerede çekiliyor? Erdal Özyağcılar’ın başrolünde yer aldığı Balkan Ninnisi dizisi hangi ülke ve şehir de çekiliyor? Merak ediliyor. Haberimizin içeriğinde Balkan Ninnisi dizinin tüm çekim yerlerine değineceğiz. Öncelikle bir balkan dizisi olarak ekranlara gelecek Balkan Ninnisi daha öncede yine başrollerinde Erdal Özyağcılar’ın bulunduğu ‘Elveda Rumeli’ dizisinin benzeri olarak görülüyor. Erdal Özyağcılar o dizide ‘Sütçü Ramiz’ karakterine hayat vermişti. Dizi çok beğenilmiş 2007-2009 yılları arasında 3 sezon 83 bölüm olarak ekranlara gelmişti. Elveda Rumeli dizisi Makedonya’da Manastır şehrinde Türk-Makedon kişilerden oluşan bir oyuncu kadrosuyla çekilmişti. Balkan Ninnisi dizisinin yapımcılığını Yalçın Arı ve Uğur Uzunok’un üstlendiği, yönetmen koltuğunda Doğan ümit Karaca’nın oturduğu, senaryosunu Uğur Uzunok, Nurullah Sevimli, Hamit Işık, Esma Koç ve Nurdan Tufai’nin kaleme aldığı dizinin müziklerini de Alper Atakan yapacak. Elveda Rumeli dizisinde olduğu gibi Balkan Ninnisi dizisinin de büyük ilgi görmesi bekleniyor. Balkan Ninnisi’nin tanıtım fragmanı’da yayınlandı. Merak uyandıran fragman’ın ardından yayın günü de belli oldu. Her hafta Salı günleri TRT1 ekranlarında saat 20.00 de izleyici ile buluşacak dizinin çekim yerleri nereler? Merak ediliyor. Balkan Ninnisi dizisi nerelerde çekildi? Hangi ülkede, hangi şehirde? Dizide yer alan Taşköprü nerede? İşte merak edilen Balkan Ninnisi’nin çekim yerleri…

 Balkan Ninnisi Dizisi Tanıtım Fragmanı


Balkan Ninnisi Dizisinin Çekim Yerleri Nereler? Hangi Ülkede Hangi Şehirde Çekiliyor?

Balkan Ninnisi, adından da anlaşılacağı gibi Balkanlarda çekiliyor. Balkan ülkesi olan Makedonya’da ilk çekimleri geçtiğimiz ay başlanılan dizi Kuzey Makedonya’nın başkenti olan ve Makedonya’nın en büyük kenti olan Üsküp’te farklı milletlerden olan iki gencin sevdaları uğruna verdikleri mücadelenin hikayesini konu alıyor.bir aşk hikayesini konu alıyor.

Dizinin başrollerini Erdal Özyağcılar (Köfteci Süleyman), Özlem Türkad (Neriman), Emre Bey (Ertan), Merih Öztürk (Jovanka), Hakan Boyav (Daniel)’in paylaştığı, kadrosunda Gözde Çığacı (Gülsüm), Suzana Akbelge (Elena), Deniz Gürkan (Gülbahar), Erman Saban (Hayati), Sarp Bozkurt (Arif), Süleyman Kara (Mustafa), Mustafa Jasar, Kaan Turgut (Pavel), Diyar Ayradini (Mert), Rüya Yusuf (Selma), Benu Şahin (Maria), Suzan Akbelge (Elena), Burak Rahman (Luran), Emine Halil (Ayşen), Bedija, Begovska, Elyesa Kaso, Can Kolukısa, Filiz Ahmet ve Slagana Vujosevic yer alıyor. Dizinin kadrosunda hem Türk hem Arnavut oyunculara yer verildi. Daha önce de Elveda Rumeli’nin çekilmesinden dolayı yöre halkı özellikle çok mutlu ve heyecanlı Erdal Özyağcılara büyük ilgi gösteriliyor. Dizide binden fazla halktan kişi rol alacak.

Dizinin konusunda bir Türk ailenin oğlu ile Makedon bir ailenin kızı arasındaki aşk hikayesi anlatılıyor. Dizinin çekimleri Makedonya’nın başkenti Üsküpte çekiliyor. Tarihi bir konakta buluşan önceden hayatları burada kesişen Türk ve Makedon aileler ile birbirlerini çok seven iki gencin yaşamlarından kesitleri anlatacak. Dizinin ilk bölümü düğün ile başlayacak. Üsküp’te, yapılan iki düğün de iki ayrı milletin renkli kültürel geleneklerini yansıtılacak.

Balkan Ninnisi’ndeki Taşköprü Nerededir?

Balkan Ninnisi dizisinde gözüken ve izleyiciler tarafından merak edilen köprü Makedonya’nın başkenti Üsküp’te yer alan ve Osmanlı’dan miras kalan Taşköprü’dür.

Dizinin de konusu Vardar Nehri’nin ikiye böldüğü, Türk ve Arnavutların diğer yanında Makedonların yaşamlarını sürdürdüğü Taş Köprü’nün birleştirdiği Üsküp şehrinde yaşanıyor. Dizinin bazı sahneleri bu köprü üzerinde çekilmektedir. Vardar Nehri’nin üzerinde bulunan bir diğer köprünün adı da Makedonya Üsküp Sanat Köprüsü’dür.


Erdal Özyağcılar’ın Canlandırdığı Köfteci Süleyman’ın Dükkanı Nerede?

Erdal Özyağcılar Balkan Ninnisi dizisinde köfteci Süleyman’ı canlandırıyor. Köfteci dükkanı ise Üsküp’ün çarşı içerisinde yer alıyor.


Ayrıca köfteci Süleyman ve ailesinin yaşadığı konak ise, Gazibaba çevresinde kiralanan bir konakta geçecek.

Senarist Uğur Uzunok, ‘’Dizide Üsküp’ün bütün güzelliklerini ve dokusunu yansıtabileceğimiz Üsküp Meydanı, Taş Köprü, Vardar Kıyıları ve Üsküp Kalesi gibi önemli mekanlarında çekimler yapıyoruz. Fakat ana mekân olarak iki yeri kullanıyoruz. Bunların birincisi Gazi Baba’da bulunan ‘Eski Türk Konağımız’. İkincisi ise Türk Çarşısı’nın içerisinde bulunan ‘Köfteci Süleyman’ımız. Köfteci Süleyman’ın dükkanının Türk Çarşısı’na uygun bir mimaride olmasına özen gösterildi. Ayrıca tüm sokakları tek tek gezilerek çekim yapılacak konak tespit edildi. 25 kişilik yapım ekibi ve sanat ekibi ile birlikte binanın eskizleri çıkartıldı. Dekor çalışmaları yapıldı’’ diyerek çekim yerlerini ifade etmişti.


 

21-06-2022
Yorumlar