Atatürk Dizisinde Atatürk'ün Babası 'Ali Rıza Efendi'yi Kim Canlandırıyor?

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş yıldönümünde Disney +’da yayınlanacak Atatürk Dizisinde Atatürk’ün babası Ali Rıza Efendi’yi hangi oyuncu canlandıracak?

14 Haziran tarihinde Türkiye’de yayına başlayacak olan internet yayın platformu Disney + hazırlıklarını tamamlamak üzere. Bu günlerde televizyonlarda tanıtımları yayınlanmaya başlayan Disney + pek çok ünlü isimle içerik sözleşmeleri imzalayarak bir anda dikkatleri üzerine çekti. İçerik anlaşması imzalanan ünlü isimlerden biri de son dönemin başarılı oyuncularından biri olan Aras Bulut İynemli oldu. İynemli Disney +’nın en iddialı yerli içeriği olarak gösterilen Atatürk dizisinde Atatürk’ü canlandıracak. Hazırlıkları devam eden dizide Aras Bulut İynemli’nin canlandıracağı Atatürk’ün babası Ali Rıza Efendi’yi ise başarılı ve ünlü oyuncu Mehmet Günsür oynayacak.

Mehmet Günsür Ali Rıza Efendi Rolünde

Birbirinden başarılı yapımlarda rol alan ve yaklaşık 15 senedir İtalya’da yaşayan ünlü oyuncu Mehmet Günsür İnternet Yayın Platformu Disney +’da 2023 yılında yayınlanacak olan Atatürk dizisinde Atatürk’ün babası Ali Rıza Efendi’yi canlandıracak. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş yıldönümüne özel hazırlanan dizide Cumhuryet’in kurucusu Atatürk’ün babası Ali Rıza Efendi karakterine hayat verecek ünlü oyuncu son olarak Türkiye’de Atiye dizisinde ve İtalya’da da La Compagnia del Cigno adlı dizide rol aldı.

Atatürk Dizisi Oyuncuları Kimler?

Disney + için Lanistar Medya tarafından hazırlıkları süren ve 2023 yılında yayınlanacak olan Atatürk dizisinde birbirinden ünlü oyuncular yer alıyor. Dizide rol alan oyuncular ve canlandıracakları karakterler şöyle sıralanıyor.

·         Aras Bulut İynemli (Atatürk)

·         Mehmet Günsür (Ali Rıza Efendi)

·         Songül Öden (Zübeyde Hanım)

·         Sahra Şaş (Makbule Atadan)

·         Berk Cankat (Ali Fuat Cebesoy)

·         Bertan Asllani (Ali Fethi Okyar)

·         Emma Watson

Ali Rıza Efendi (Mehmet Günsür) Kimdir?

Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün babası olan Ali Rıza Efendi 1841 yılında Bugün Yunanistan sınırları içerisinde yer alan Selanik’te dünyaya gelmiştir. Ali Rıza Efendi, Söke’den Selanik’e yerleşen Türkmenlerden Kırmızı Hafız lakaplı Ahmet Efendi’nin oğludur. Ali Rıza Efendi, Hacı Sofi ailesinden Feyzullah Ağa’nın kızı Zübeyde Hanımla evlenmiştir. Çiftin beş çocuğu dünyaya gelmiş ancak bu çocuklardan sadece Mustafa ve Makbule yaşamış diğer üçü ölmüştür. Ali Rıza Efendi 1888 yılında Mustafa ilkokulda okuduğu sırada hayatını kaybetmiştir.

Mehmet Günsür Kimdir?

Disney +’da Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının anlatılacağı Atatürk dizisinde Atatürk’ün babası Ali Rıza Efendi’yi canlandıracak olan Mehmet Günsür 8 Mayıs 1975 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Oyunculuğa henüz yedi yaşında çeşitli reklam filmlerinde oynayarak başlayan Mehmet Günsür ilk ciddi yapımı olan Geçmiş Bahar Mimozaları adlı filmde henüz 14 yaşındayken rol almıştır. Mehmet Günsür Hamam filminde canlandırdığı karakterle adını geniş kitlelere duyurmayı başardı.

Mehmet Günsür Yapımları

Bugüne kadar pek çok yapımda yer alan Mehmet Günsür’ün yer aldığı yapımlardan bazıları şunlardır.

·         Hamam

·         O Şimdi Asker

·         Anlat İstanbul

·         Ses

·         Aşk Tesadüfleri Sever

·         Unutursam Fısılda

·         İstanbul Kırmızısı

·         Cahide

·         Kasırga İnsanları

·         Muhteşem Yüzyıl

·         Fi

·         Atiye

12-05-2022
Yorumlar