Ahmet Mümtaz Taylan, Arap Kadri oluyor

Yönetmenliğini Emre Kavuk’un yaptığı filmde Arap Kadri karakterini Ahmet Mümtaz Taylan canlandıracak.Filmin diğer karakteri Tarzan’ı ise kimin canlandıracağı belirsizliğini koruyor

Tarzan ve Arap Kadri çizgi romanı hangi dergide yayınlanıyordu? Arap Kadri ve Tarzan rollerini kim oynayacak? Yönetmen koltuğunda kim oturuyor? Filmin senaryosunu kim kaleme aldı? Filmin yapımcılığını kim üstleniyor? Çizgi romanı kim çiziyordu? Filmin çekimleri ne kadar sürecek? Tarzan ve Arap Kadri çizgi romanı ne zaman beyazperdeye çıkıyor? Çizgi romanın ana konusu ne idi? Tarzan ve Arap Kadri filmi hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlası yazımzın içeriğinde.İşte detaylar …

Ahmet Mümtaz Taylan, Arap Kadri oluyor

Tekin Aral ve Oğuz Aral kardeşlerin bir zamanlar fırtına gibi esen mizah dergisi Fırt’ın unutulmaz karakterlerinden Tarzan ve Arap Kadri beyazperdeye uyarlanıyor. Görüntü yönetmenliğini Ömer Yılmaz’ın yapacağı sinema filminin senaryosunu Ömer Fikret Şen ve Volkan Öge kaleme aldı. Yönetmen koltuğunda Emre Kavuk’un oturduğu filmde Arap Kadri karakterini usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan canlandıracak. Filmin diğer önemli karakteri Tarzan’ı ise kimin canlandıracağı henüz belirsizliğini koruyor.

Çekimler Eylül ayı sonunda başlıyor

DMC, NETD ve Powehouse 7 Film ortaklığında çekilecek filmin çekimlerinin 20 gün sürmesi bekleniyor. Alp Çağrı Günal ve Samsun Demir’in yapımcılıklarını yaptığı filmin bu sene sonunda Aralık 15’te vizyona girmesi planlanıyor. Tarzan ve Arap Kadri çizgi romanı ormanlardaki eğlenceli ve neşeli ortamı İrfan Sayar’ın fırçası ile çizgi roman severlere sunuyordu. Arap Kadri ve Tarzan filminin çekimleri Eylül ayı sonlarına doğru başlıyor. Arap Kadri ve Tarzan çizgi romanı ilk kez Tekin Aral’ın Fırt dergisinde 1976 senesinde boy gösterdi. 

Orman yaşamındaki eğlenceli maceralar

Çizgi romanda hiçbir kural tanımayan Arap Kadri, şehir hayatına uyum sağlamış ormana gelmiş, ormanda adil bir sistem kurmuş olan Tarzan’ın ortamını bozunca çatışmalar yaşanmış idi. Yıllar ve yıllar büyük ilgi gören, koleksiyonları tutkunları tarafından aranılan, biriktirilen çizgi romanın ana karakterlerinden Arap Kadri’yi emektar oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan oynayacak. 

Ahmet Mümtaz Taylan Kimdir?

12 Eylül 1965, Ankara doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. 1989-93 yılları arası Diyarbakır Devlet Tiyatroları’nda çalıştı. Daha önce Kurşun Yarası, Çapkın gibi dizilerde yer alsa da Leyle İle Mecnun dizisindeki İskender karakteri ile tanındı.Ayçin İnci ile 2007-2012 arası evli kaldı. 2020 yılında Gelincik filmi ile Altın Portakal En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldı.

03-09-2023
Yorumlar