20 Mayıs 2022 Cuma Hangi Filmler Vizyona Giriyor?

Sinema severler 20 Mayıs Cuma gününden itibaren hangi filmleri sinema salonlarında seyretme imkanı bulacak? İşte vizyona girecek yeni filmler!

Yaz aylarının başladığı bu günlerde tatile çıkmadan önce son kez sinemalara gitmek isteyen ve güzel bir filmle sezonu kapatmak isteyenler için 20 Mayıs – 27 Mayıs tarihleri arasında vizyona girecek filmler neler ve bu filmlerin konusu ne sizler için araştırdık. Havaların ısınmaya başladığı bugünlerde vizyonda daha çok korku ve çizgi sinema filmleri yer alırken bu filmler arasında dram filmleri de kendilerine yer bulmuş ve izleyiciyi salonlara çekmeye çalışıyorlar. İşte 20 Mayıs – 27 Mayıs tarihleri arasında sinema salonlarında gösterime girecek filmler ve hikayeleri.

Hayvan

110 dakika olan film biyografi ve dram türünde. Filmin yönetmenliğini Bülent Terzioğlu ve Atilla Barışer üstlenmiş durumda. Filmde baskıcı bir baba ile anne sevgisinden uzak büyüyen Barış, boks sporu yapmaktadır. Barış yabancı bir kadının sevgisi ve bir spor adamının desteği ile kendini hayatın çıkmazlarından kurtarmaya çalışmaktadır.

Patron Bebek: Beşiğe Dönüş

ABD yapımı olan animasyon komedi türündeki film özellikle çocukları sinemalara çekecek gibi görünüyor. Daha önce de çekilen ve sinemalarda gösterilen Patron Bebek filminin devamı film şirkette üzerine bir suç yıkılan yetişkin Ted Templeton, Patron Bebek haline dönmek zorunda kalır ve abisi Tim’in yanına sığınarak onun çocuğuymuş gibi davranmaya başlar.

Süper Yetenek 2

Bir animasyon filmi olan Süper Yetenek 2 ABD ve Çin ortak yapımı bir film. Çocukların seveceği bir film olan Süper Yetenek 2’de Bodi ve grubu Gerçek Mavi yerel olarak ünlü olmuştur ve sadık hayvanları bile vardır. Müzik patronu Lang, pop yıldızı Lil’Foxy ile turne yapma fırsatını yakalarlar ancak bunun da bir bedeli vardır.

A Perfect Pairing

Komedi türünde olan film, büyük bir müşteri bulmak için Avustralya’daki bir koyun istasyonuna giden ve orada bir çiftlik işçisi olarak çalışmaya başlayan ve engebeli bir yerel kıvılcım yaratan, çalışkan bir LA şarap şirketi yöneticisini takip etmektedir.

After Ayrılık

Dram türünde olan filmde hayatının en önemli kararını vermesinin ardından Tessa’nın yaşamı tamamen değişmiştir. Ailesi hakkında ortaya çıkan sırlar çiftin ilişkisini tehlikeye atmıştır. Kimseye güvenemeyen Tessa’nın, Hardin hakkında öğrendikleri hayatının daha da karışmasına neden olur.

Domuz

Film bir yer mantarı toplayıcısının hikayesini anlatmaktadır. Oregon’un vahşi bölgelerinde yaşayan Rob’un can dostu olan ve ona yiyecek aramasında yardım eden domuz kaçırılır. Bu sebeple Rob, Portland’da bıraktığı geçmişiyle yeniden yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Şeytani

ABD ve Kanada ortak yapımı olan filmde, bir anne ve kızın yıllar boyu sürtüşmesinin neden olduğu doğaüstü güçlerin ortaya çıkmasıyla birlikte korkunç şeytanlar gün yüzüne çıkar.

Sivaslıyıh Gardaş

Gökhan Keskin yönetmenliğinde hazırlanan bir yerli film olan Sivaslıyıh Gardaş filminde Sivas’ta yaşayan durmuş ve ailesinin başından geçenler anlatılmaktadır. Durmuş’un bir kıza aşık olması ve arkadaşının Durmuş’a bir piyango bileti vermesiyle gelişen hikaye sinemaseverlerin beğenisine sunuluyır.

El-Zebir

Sinan uzun tarafından hazırlanan ve yönetilen El-Zebir korku türünde bir yerli yapım filmdir. Evliliğe hazırlanan Tuğba çocukken yaşadığı enteresan olayları tekrar yaşamaya başlar. Bu durum düğün tarihi yaklaştıkça daha da artar. Tuğba ve evleneceği gen. Bu duruma çare bulmak için çalışmaya başlar.

17-05-2022
Yorumlar