Bir Zamanlar Kıbrıs Fragmanı

TMC Film'in TRT 1 için hazırladığı Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi Kıbrıs Türkleri ve Kıbrıs Harekâtını konu edinen Türk televizyon dizisidir.

Bir Zamanlar Kıbrıs; 1963 yılından itibaren şiddetlenen Kıbrıs olaylarını, tarihte yaşanan gerçek olaylar çerçevesinde, Kıbrıs Türklerinin verdikleri yaşam ve varoluş mücadelesini ekrana taşıyor. Kemal Dereli, sakız tüccarlığı yaparak geçimini sağlamakta kendi halinde sevilen bir tüccardır. İnci ile mutlu bir evlilik yapan Kemal, Kanlı Noel olaylarının başlamasıyla birlikte diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Olayların büyümesiyle birlikte Kemal ve İnci birbirlerinden ayrı düşerler. Saldırıya uğrayan binlerce Türk kasabalarından göç etmek zorunda kalır. Göç olaylarında yaptıklarıyla Kemal binlerce Türk'ün lideri haline gelir.

Kıbrıs'ta yaşadıkları saldırılar karşısında binlerce Türk yaşam mücadelesi verirken adaya Türkiye'den gizli görevle gönderilen Ankaralı Lefkoşa olaylarının seyrini kökten değiştirecektir. Binlerce Türk için gizli kahramana dönüşen Kemal sevdiğine kavuşabilmek için verdiği yaşam mücadelesi izleyiciyi ekran başına kilitleyecek.

Yapımcılığını Erol Avcı'nın üstlendiği Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin başrollerinde Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu yer alıyor.

Senaryosu Emre Özdür, Başar Başaran tarafından tarihi gerçekler çerçevesinde kaleme alınan dizinin yönetmenliğini ise Hakan İnsan üstleniyor.

Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncuları

Bir Zamanlar Kıbrıs . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Hakan İnan
Yapım
2021 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Trt 1

Bir Zamanlar Kıbrıs Son Bölüm Fragmanı

1 2 »