Bir Umut Yeter Fragmanı

Yönetmenliğini Yusuf Pirhasan'ın yaptığı Bir Umut Yeter dizisinin yapımcılığı ise MF yapıma ait. Bu Harikulede yapımın konusunu ise Melis Civelek kaleme almaktadır. 

Oyuncu kadrosunda Tolgahan Sayışman , Esra Bilgiç Töre , Hazal Subaşı , Serhat Tutumluer , Cem Uçan , Yağmur Özbasmacı Mermer , Feyza Civelek , Irmak Örnek , Selahattin Paşalı , Serpil Gül , Yiğit Tuncay , Özlem Başkaya , Burak Çimen , Nihan Büyükağaç , Diren Polatoğlu , Cansu Gültekin , Emre Aslan  gibi usta oyuncular yer almaktadır. 

BİR UMUT YETER KONUSU

Hakkari'deki çatışmadan yaralanarak Askerlik kariyerine son veren genç bir adamın, kendisinden bile kaçmak için şeçtiği Muğla- Köyceğiz'de bir deniz fenerinde yaşamaya başlamasıyla hayatı değişir. yaşadığı kasabada aşık olduğu Elif ile evlenmiştir. Elif ve Yılmaz evliliklerinin daha ilk yıllarında çocuk sahibi olmak istemişler fakat peşpeşe düşen bebekler yüzünden artık Elif'in anne olamayacağını anlamıştır. Bir gün öyle birşey olmuştur ki, evlilik dışı sahip olunmuş bir bebeği Yılmaz'ın kapısına bırakılır. Elif Bunu ilahi bir işaret olarak görerek bebeği resmi kuruma vermek istermez.Yılmaz'ın doğru olmadığını söylesede kabullendiremediği eşi ile  Vicdanı arasında  kalmasıyla başlayan Bir Umut yeter dizisi Kanal D ekaranlarında izleyici ile buluşacak.

BİR UMUT YETER OYUNCULARI

Tolgahan Sayışman (Yılmaz Karabey)

Yılmaz; Hakkaride emrindeki askerlerin şehit olmasıyla yıkılmsının ardından kendiside gazi olarak askerlik hayatına istemeden son vermiştir. Bu olayı kendisine yediremeyen Yılmaz bir deniz fenerinin yönetimini alarak kendisini ücra bir yerde yalnız kalmakla cezalandırır.

Hazal Şubaşı (Elif Karabey)

Elif; yaşadığı kasabaya taşınan genç ve yakışıklı Yılmaz'a gönlünü kaptırınca hayatı değişir. Yılmaz ile kısa sürede evlenirler. Mutlu mesut yuvalarını şenlendirecek bir bebek olduğuna kara verdiklerinde peşpeşe yaşadığı kayıplar Elif'in psikolojisini çökertmişken tamda bu sırada Umut'u bi anda kapılarında buluverir ve artık hiç birşey onun için eskisi gibi olmaz.

Esra Bilgiç Töre (Derya Akar)

Derya; Annesiz büyümenin zorluklarında olgun bir kız olarak büyümüştür. Konservatuar okurken tanıştığı ve aşık olduğu gençle evlenmek ister. Babası dahil herkes karşı çıkınca gizlice evlenir ve tüm ailesini karşısına alır. Ailesi tarafından geri çevrilmenin tam tersi eşi ile harika bir evlilik yaşarken bir süre sonra bebeğini kucağına alır. Babasının kasabasına geri dönmek ister. bir gece sebebini bilmediği bir şekilde kocası ve oğlunu şiddetli bir fırtınada kaybettiğini zanneder. Ancak yıllar sonra bebeğinin yaşadığını öğrenir ama hiç birşey hayal ettiği gibi olmaz.

Serhat Tutumluer ( Kenan Akar)

Kenan; Derya, yağmur ve Feyzanın babasıdır. Kızının okuyup kendisinin yönettiği limana yönetici olmasını ister. Derya babası gibi düşünmez ve Sinema okurkenbabasının onaylamadığı bir adamla evlenir. Kasabaya döneceğini öğrendiğinde kızı ve eşine harika bir karşılaması vardır. 

Yağmur Özbasmacı Mermer (Dilek Akar)

Yağmur; Kenan bey ve hizmetçinin yasak aşkından doğan büyük kızıdır. Kardeşlerinin kendisini kabullenmediği düşünerek hırçın ve aksi bir kız olarak büyür. Babasının en iyi çalışanı olan Taner ile yaşadığı tek gecelik ilişkisinden hamile kalarak istediği evlilik eğemenliğini kuracağını zanneder. Fakat yaşadığı mutsuz evliliği dışında kocasının kız kardeşi Derya'ya aşık olduğunu öğrenir.

Feyza Civelek ( Damla Akar)

Damla; Kenan beyin yaramaz ve şımarık yetiştirilmiş en küçük kızıdır. Ablası Derya'nın yaşadıkları yüzünden babasının ilgisinin ablasına kaymasını fırsat bilerek lise  öğretmeni ile yakınlaşır. İşler sarpa sarıp tüm kasaba öğrenince üniversite okumak için İstanbul'a gider. Okul bitip geri döndüğünde ise babasının otelinde, babası tarafından mecburi hizmete verilir.

 

 

Bir Umut Yeter Oyuncuları

Bir Umut Yeter . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Yusuf Pirhasan
Yapım
2018 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Kanal D

Bir Umut Yeter Son Bölüm Fragmanı

1