Avrupa Avrupa Fragmanı

Avrupa Avrupa dizisi Şafak Bal yönetmenliğinde 2011 yılında Trt1 de yayınlanmaya başlanmış sitkom formatında yapılmış dizidir.   Türkiye Avrupa birliğine girseydi ne olurdu diye düşünerek kaleme alınan dizi 3 sezon 91 bölüm sürerek final yapmıştır. Dizinin başrollerinde Selen Seyven, Burak Serdar Şanal, Tarık Pabuçcuoğlu, Zuhal Topal, Bahar Süer, Şehsuvar Aktaş, Kadir Çöpdemir gibi başarılı oyuncular rol almaktadır. 

AVRUPA AVRUPA DİZİSİNİN KONUSU

2011 yılında Avrupa Birliğine girildiği duyurulur. Avrupa Avrupa apartmanında bu değişim fazlasıyla benimsenir. Bu apartmanda oturan Beceren ve Koparan ailelerinin çekişmeli rekabetleri seyirciyi fazlasıyla güldürür. Bu iki aiile arasındaki ezeli rekabet Becerenlerin doktor olmuş, Almanya'da okumuş oğulları Can ve Koparanların kızı Gül'ün birbirlerine aşık olmasıyla yine son bulmaz. 

Zaman geçer Gül ve Can evlenir, Mahir ve Tarık eşlerinden gizli ortak olurlar ama eşler bunu öğrendiğinde kıyamet kopar. bir apartmanda kocaman bir Avrupa'yı anlatır.

AVRUPA AVRUPA DİZİ KONUSU

Gül Koparan (Selen Seyven)

Gül; Ferdi ve Gülbahar Koparan'ın il göz ağrısı biricik kızlarıdır. Aynı apartmanda oturan Can'a aşıktır. 

Can Beceren ( Burak Serdar Şanal) 

Can Mahir ve Nermin Becern'in biricik oğullarıdır. Belçika'da doktorluk eğitimini almış türkiye'ye dönünce Gül'e aşık olmuştur.

Ferdi Koparan ( Tarık Papuçluoğlu)

Tır nakliyesi ile uğraşır. Gülbahar ile evlidir. Gül ve Emre adında iki çocuğu vardır. Bütün günü Mahir ile kavga etmekle geçer.

Gülbahar Koparan ( Ebru Cündübeyoğlu)

Ev hanımıdır. Ferdi ile evlidir. Gül'ün annesidir. Nermin'dan hiç hoşlanmaz. Kendisinin geleneksel yapısı Avrupa'ya çabuk adapte  olmuş Nermin'i bir türlü kabullenmez.

Nermin Beceren (Zuhal Topal)

Nermin, Can'ın annesidir. Tam bir avrupa hanımefendisi gibi davranır. Mahir ile evlidir. Mahir'e adeta kök söktürür. Oğlunun doktor oluşu ile övünürken büyük rakibi Gülbahar'ın kızı Gül'ün kayınvalidesi oluverir.

 

Avrupa Avrupa Oyuncuları

Avrupa Avrupa . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Şafak Bal
Yapım
2011 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Trt 1

Avrupa Avrupa Son Bölüm Fragmanı

1 2 3 4 5 »