Al Yazmalım Fragmanı

Atv ekranlarının sevilen dizisi Al Yazmalım, Asiye ile İlyas'ın aşkını anlatmaktadır. Ay Yapım'ın üstlendiği Al Yazmalım dizisinin yönetmen koltuğunda Nisan Akman oturmakta. 2011 yılının başarılı dizilerinden biri olarak hatırlanan proje, toplamda 36 bölümden oluşmaktadır. Selvi Boylum Al Yazmalım dizisinden uyarlanarak seyircisiile buluşan Al Yazmalım dizisi, 2012 yılında final yaparak ekranlara veda etmiştir.

Küçük bir kasabada yaşayan Asiye, bir gün dolaşırken, motokros pistinin yakınlarında bir kaza gerçekleşir. İlyas, Türkiye Şampiyonu olma hayali kurarken Asiye ile karşılaşır. Ve ilk görüşte birbirine aşık olan ikili, hızla gelişen olayların üzerine yanlış adımlar atacaklardır. İlyas'tan hamile kalan Asiye, bir şekilde ailesine farkettirmeden tüm geleneklerin yerine getirilerek evlenmesi gerekmektedir. Kısa sürede dünya evine giren İlyas ve Asiye, zaman geçtikçe yaptıkları seçimlerini sorgulamaya başlarlar. İlyas, her girdiği yarışmayı kazanır ve ailesi ile motokros arasında seçim yapmaya zorlanır. Asiye ise her geçen gün İlyas'a karşı ümidini biraz daha yitirir. Çok sürmeden Asiye ve İlyas ayrılır. Asiye'ye sahip çıkan Cemşit ise, Asiye'ye aşık olur. İlyas ise pişman olarak Asiye'yi Cemşit'ten geri almak ister.

Başrollerinde, Seçkin Özdemir ve Özge Özpirinçci'nin bulunduğu Al Yazmalım dizisinde, Barış Falay, Zeynep Eronat, Orhan Alkaya, Gözde Duru, Nesrin Cevadzade, Saygın Soysal, Macit Koper, Ahmet Saraçoğlu, Aslı İçözü, Bahadır Vatanoğlu ve Burak Önal gibi başarılı isimler yer almaktadır.

Al Yazmalım Dizisi Karakterleri

Asiye (Özge Özpirinçci); Yarış pistinde gördüğü İlyas'a aşık olan Asiye, çok geçmeden aşkı gözünü kör eder. İlyas'tan hamile kalan Asiye, evliliklerinin planladığı gibi gitmemesiyle Cemşit'e sığınır. Asiye için her ne kadar İlyas defteri kapanmamış olsa da Cemşit'e haksızlık yapmak istemez.

İlyas (Seçkin Özdemir); Tek Hayali, Motokros Türkiye Şampiyonası'nda birinci olmak olan İlyas, pistte tanıştığı Asiye ile evlenir. Ancak yarışsevdası aşkına ağır basarak çocuğu ve karısından ayrılmak zorunda kalır. Ta ki pişman olana dek.

Cemşit (Barış Falay); Kasabanın yakınlarında oturan Cemşit, Asiye'nin zor günlerinde hızır gibi yetişerek ona ve bebeğine sahip çıkar. Her ne kadar Asiye'nin gönlünün hala İlyas'ta olduğunu bilse de ona karşı hep ilgi duymuştur.

Al Yazmalım Oyuncuları

Al Yazmalım . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Nisan Akman
Yapım
2011 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
atv

Al Yazmalım Son Bölüm Fragmanı

1 2 3 4 5 »