Akasya durağı Fragmanı

Bir taksi durağından daha fazlası... Taksi durağının sahibi Nuri beyin yönettiği birbirinden güzel ve eğlenceli şoförleri ekranlarda sizlere eşik etmekte. Bu durakta herkes birbirini ailesi gibi görür, en ufak sıkıntıda birbirlerinin her zaman yanında olurlar. Akasya Durağı'nın sahibi Nuri bey, iş hayatına Kemal bey'in özel şoförü olarak başlamıştır. Ancak daha sonra kendi özel taksi durağını kurarak bu güzel Akasya Durağı'nı açmıştır. Peki burada kimler mi var? En çok dikkatimizi çeken üçkağıtçı Sinan, biraz sinirli yapısıyla gördüğümüz Sülüman, Osman Ağa, Türkücü Seyit, Öğretmen Muzaffer, doktor Murat ve Çaycı Hüseyin. İşte evlerinize şenlik katacak birbirinden güzel insanlar. Akasya Durağı'nda işe başlayacak olan bir şoförümüzde var ki, Melahat hanım, eşinin iflas etmesi üzerine bir şok daha yaşayarak Kemal beyin intiharı hem Melahat hanımı hemde kızını derinden etkiler. Bunu duyan Nuri bey, kalacak yeri bile olmayan Melahat hanımlara yardım elini uzatır. Ve o gün bugündür Melahat hanım taksi durağında şoförlük yapmaktadır.

Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Akasya Durağı'nda, 

Akasya Durağı dizisi karakterleri

Nuri Baba (Zeki Alasya); Nuri baba, Akasya Durağı'nın sahibi, babasıdır. Duraktaki tüm şoförlere babalık yapmaktadır. Bir süre Kemal beyin yanında özel şoförlük yaptıktan sonra kendi taksi durağını açmıştır.

Melahat Güneş (Melek Baykal); Melahat hanım Kemal beyin eşidir. Eşi Kemal bey iflas sonucu intihar etmiştir. Daha sonra Melahat hanım ise, Nuri babanın desteğiyle durakta şoförlük yapmaya başlamıştır.

Osman Aga (Cezmi Baskın); Osman Aga duraktaki şoförlerden birisidir. Biraz agresif bir yapıya sahiptir. Karısı Safiye'den çok şikayetçi olur.

Sinan Kaya (Levent Ülgen); Sinan, Gülbin'in kocasıdır. Her işinde bir çakallık vardır. Can adında bir oğlu vardır. Elindeki tesbihi hiç bırakmaz.

Seyit (Onur Şan); Akasya Durağı şoförlerinden Seyit, çalışıp para kazanmak için İstanbul'a gelmiştir. Zaman zaman güzel sesiyle türküler söylerek durağı şenlendirir.

Gülbin (Aslı Altaylar); Sinan'ın karısı Gülbin, bayan kuaförü salonu işletmektedir. Sinan'ın sorumsuzluklarına karşı her seferinde affederek kocasına geri döner.

Safiye (Gülay Baltacı); Osman Aga'nın karısıdır. Kocasını çok sever ancak para sevdası ve Osman Aga'nın arkasından çevirdiği işler her seferinde yeni bir olaya kapı açar.

Ali Kemal (Ateş Fatih Uçan); Durağın çaycısı Ali Kemal. Her fırsatta taksilerden birini kaçırıp trafiğe çıkmaya çalışır.

Akasya durağı Oyuncuları

Akasya durağı . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Yaşar Seriner
Yapım
2003 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Kanal D

Akasya durağı Son Bölüm Fragmanı

1 2 3 4 5 »