20 Dakika Fragmanı

Kerem Çatay'ın yapımcısı olduğu 20 Dakika dizisinin yapımında Ay Yapım yer aldı. 2013 yılında Star TV ekranlarından izleyicisine ulaşan dizinin yönetmenliğini Ali Bilgin yaptı. 20 Dakika dizisinin senaryosunu Kerem Deren ve Pınar Bulut ikilisi yazdı.

Başrolleri Tuba Büyüküstün ve İlker Aksum paylaşırken oyuncu kadrosunda İpek Bilgin, Bülent Emin Yarar, Cihan Tamer, Ayten Uncuoğlu, Müjde Uzman, Metin Çekmez, Günay Karacaoğlu, Mehmet Esen, Tolga Sarıtaş, Miray Akar, Özgür Ege Nalcı'da yer aldı.

Tuba Büyüküstün 20 Dakika dizisinde sergilediği performansla Uluslararası Emmy Ödülleri'nde en iyi kadın oyuncu ödülünü alma başarısı gösterdi.

İlk bölümü 1 Ocak 2013 tarihinde yayınlanan 20 Dakika dizisi beklenen patlamayı yapamayınca 27 Haziran 2013 tarihindeki 25. bölümüyle sona erdi.

20 Dakika dizisi konusu

Hiç umulmadık bir anda Melek Halaskar, Kerim Solmaz'ı öldürmeye teşebbüsten tutuklanır. İki çocuk annesi ve mutlu bir evliliği olan Melek'in böyle bir cinayet işlemeye kalkışması inanılacak şey değildir. Melek'in kocası Ali'de eşinin böyle bir şey yapacağına asla ihtimal vermedi. Ama olan olmuştu artık. Melek, görülen davanın ardından 20 yıl hapis cezasına çarptırılır. Ali'nin bu durum kabullenmesi kolay olmayacaktır. Çok sevdiği hayat arkadaşını 20 yıl boyunca parmaklıkların arkasından görebilecek olması yetmezmiş gibi anne hasreti çeken iki evladıyla tek başına ilgilenmek zorundadır. Ama Ali asla eşinden vazgeçmez. Onu tekrar özgürlüğüne kavuşturabilmek adına canı pahasına bir mücadeleye girişecektir. Melek'i hapisten kurtarmanın tek yolu komadaki Kerim Solmaz'ın uyanıp, kendisini bıçaklayan kişinin Melek olmadığını anlatmasıdır. Tabi Kerim Solmaz'ın durumu pek de iç açıcı görünmemektedir. Her an hayatını kaybetmesi kuvvetle muhtemeldir. Kerim Solmaz'ın babası Necmettin Solmaz'ın oğlunun bıçaklanmasıyla ilgili suçlayabileceği sadece Melek vardır. Bu yüzden Melek Halaskar'ın bir daha gün yüzü görmemesi için tüm gücünü kullanacaktır. Necmettin Solmaz'ın eli Melek'in bulunduğu hapishaneye bile uzanmaktadır. Hapishane muavini Süreyya Gürok, Necmettin Solmaz'ın hapishanedeki emir eridir. Aldığı emirler doğrultusunda hapishane hayatını Melek'e zehir etmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. 

20 Dakika dizisi karakterleri

Melek Halaskar

Örnek gösterilebilecek kadar iyi bir anne ve iyi bir eş olan Melek'in hayatı cinayete teşebbüsten hapse girince allak bullak olacaktır.

Ali Halaskar

Tarih öğretmeni olan Ali, ailesine inanılmaz bir şekilde bağlı. Eşinin hapse girmesi Ali'yi bitmek bilmeyen bir mücadeleye sokacak.

Nurettin Solmaz

Nurettin Solmaz, oğlunun bıçaklanmasından sorumlu tutulan Melek'in hayatını cehenneme çevirmek için elinden geleni yapan bir adamdır.

Ozan Çevikoğlu

Melek'in davasını en ince ayrıntısına kadar inceleyen Ozan komiser başladığı işi bitirmekte kararlıdır.

Süreyya Gürok

Melek'e hapishane hayatından büyük zorluklar çektiren Süreyya, Nurettin Solmaz'a hizmet eden bir hapsihane müdür muavinidir.

Mesut Bilaloğlu

Kedi lakabıyla bilinen Mesut hırsızlık yaptığı zamanları geride bırakarak çilingircilik yapmaktadır. Ali'nin mücadelesine yardımcı olmaktadır.

Umut Bilaloğlu

Bir hayalet kadar rahat bir şekilde her yere girebilen Umut, Ali'nin bir numaralı yoldaşı olacaktır.

20 Dakika Oyuncuları

20 Dakika . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Kerem Deren
Yapım
2012 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Star Tv

20 Dakika Son Bölüm Fragmanı

1 2 »