20 Dakika 6. Bölüm Fragmanı

20 Dakika 6. Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Kerem Deren
Yapım
2012 / Türkiye
Yayın Tarihi
05 Şubat Salı
Oyuncular
Tuğba Büyüküstün, İlker Aksum, İpek Bilgin, Bülent Emin Yarar, Cihat Tamer, Ayten Uncuoğlu, Fırat Çelik, Müjde Ar

Bu fragman 9.052 kez izlendi.

20 Dakika Konusu

Kerem Çatay'ın yapımcısı olduğu 20 Dakika dizisinin yapımında Ay Yapım yer aldı. 2013 yılında Star TV ekranlarından izleyicisine ulaşan dizinin yönetmenliğini Ali Bilgin yaptı. 20 Dakika dizisinin senaryosunu Kerem Deren ve Pınar Bulut ikilisi yazdı.

Başrolleri Tuba Büyüküstün ve İlker Aksum paylaşırken oyuncu kadrosunda İpek Bilgin, Bülent Emin Yarar, Cihan Tamer, Ayten Uncuoğlu, Müjde Uzman, Metin Çekmez, Günay Karacaoğlu, Mehmet Esen, Tolga Sarıtaş, Miray Akar, Özgür Ege Nalcı'da yer aldı.

Tuba Büyüküstün 20 Dakika dizisinde sergilediği performansla Uluslararası Emmy Ödülleri'nde en iyi kadın oyuncu ödülünü alma başarısı gösterdi.

İlk bölümü 1 Ocak 2013 tarihinde yayınlanan 20 Dakika dizisi beklenen patlamayı yapamayınca 27 Haziran 2013 tarihindeki 25. bölümüyle sona erdi.

20 Dakika dizisi konusu

Hiç umulmadık bir anda Melek Halaskar, Kerim Solmaz'ı öldürmeye teşebbüsten tutuklanır. İki çocuk annesi ve mutlu bir evliliği olan Melek'in böyle bir cinayet işlemeye kalkışması inanılacak şey değildir. Melek'in kocası Ali'de eşinin böyle bir şey yapacağına asla ihtimal vermedi. Ama olan olmuştu artık. Melek, görülen davanın ardından 20 yıl hapis cezasına çarptırılır. Ali'nin bu durum kabullenmesi kolay olmayacaktır. Çok sevdiği hayat arkadaşını 20 yıl boyunca parmaklıkların arkasından görebilecek olması yetmezmiş gibi anne hasreti çeken iki evladıyla tek başına ilgilenmek zorundadır. Ama Ali asla eşinden vazgeçmez. Onu tekrar özgürlüğüne kavuşturabilmek adına canı pahasına bir mücadeleye girişecektir. Melek'i hapisten kurtarmanın tek yolu komadaki Kerim Solmaz'ın uyanıp, kendisini bıçaklayan kişinin Melek olmadığını anlatmasıdır. Tabi Kerim Solmaz'ın durumu pek de iç açıcı görünmemektedir. Her an hayatını kaybetmesi kuvvetle muhtemeldir. Kerim Solmaz'ın babası Necmettin Solmaz'ın oğlunun bıçaklanmasıyla ilgili suçlayabileceği sadece Melek vardır. Bu yüzden Melek Halaskar'ın bir daha gün yüzü görmemesi için tüm gücünü kullanacaktır. Necmettin Solmaz'ın eli Melek'in bulunduğu hapishaneye bile uzanmaktadır. Hapishane muavini Süreyya Gürok, Necmettin Solmaz'ın hapishanedeki emir eridir. Aldığı emirler doğrultusunda hapishane hayatını Melek'e zehir etmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. 

20 Dakika dizisi karakterleri

Melek Halaskar

Örnek gösterilebilecek kadar iyi bir anne ve iyi bir eş olan Melek'in hayatı cinayete teşebbüsten hapse girince allak bullak olacaktır.

Ali Halaskar

Tarih öğretmeni olan Ali, ailesine inanılmaz bir şekilde bağlı. Eşinin hapse girmesi Ali'yi bitmek bilmeyen bir mücadeleye sokacak.

Nurettin Solmaz

Nurettin Solmaz, oğlunun bıçaklanmasından sorumlu tutulan Melek'in hayatını cehenneme çevirmek için elinden geleni yapan bir adamdır.

Ozan Çevikoğlu

Melek'in davasını en ince ayrıntısına kadar inceleyen Ozan komiser başladığı işi bitirmekte kararlıdır.

Süreyya Gürok

Melek'e hapishane hayatından büyük zorluklar çektiren Süreyya, Nurettin Solmaz'a hizmet eden bir hapsihane müdür muavinidir.

Mesut Bilaloğlu

Kedi lakabıyla bilinen Mesut hırsızlık yaptığı zamanları geride bırakarak çilingircilik yapmaktadır. Ali'nin mücadelesine yardımcı olmaktadır.

Umut Bilaloğlu

Bir hayalet kadar rahat bir şekilde her yere girebilen Umut, Ali'nin bir numaralı yoldaşı olacaktır.


20 Dakika 6. Bölüm Özeti


Star Tv ekranlarında izleyicisi ile buluşan ve her bölümü ilgiyle izlenen, 20 Dakika 6. bölüm fragmanı yayınlandı. Dizinin yeni bölümü 05 Şubat 2013, Salı akşamı yayınlanacak. 20 Dakika yeni bölüm fragmanı yine birbirinden heyecanlı gelişmelere sahne olacak.

Senaryosu Kerem Deren tarafından kaleme alınan, Tuğba Büyüküstün, İlker Aksum , İpek Bilgin, Bülent Emin Yarar, Cihat Tamer, Ayten Uncuoğlu, Fırat Çelik, Müjde Ar gibi başarılı oyuncuları kadrosunda buluşturan 20 Dakika dizisinin son bölüm fragmanı ve dizi hakkında merak edilen tüm detaylar internet sitemizde

20 Dakika Oyuncuları

Müjde Ar kimdir?
Müjde Ar
Fırat Çelik kimdir?
Fırat Çelik
Bülent Emin Yarar kimdir?
Bülent Emin Yarar
Cihat Tamer kimdir?
Cihat Tamer
Ayten Uncuoğlu  kimdir?
Ayten Uncuoğlu
Tuğba Büyüküstün kimdir?
Tuğba Büyüküstün
İlker Aksum kimdir?
İlker Aksum
İpek Bilgin kimdir?
İpek Bilgin
 

Son Eklenen Dizi Fragmanları